توییتر می‌خواهد پهپادی بسازد که با توییت کنترل می‌شود

زهرا غلامی ۲ دی ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۰ 25 ژانویه 2017
پهپاد توییتر

توییتر پتنتی برای نوعی از پهپاد ثبت کرده که می‌توان با اکانت توییتر آن را کنترل کرد.

توییتر نشان می‌دهد که می‌توان از لایک‌ها، ریتوییت‌ها و پاسخ‌ها مسیر پهپاد را کنترل کرد

توییتر شاید جزو آخرین شرکت‌هایی باشد که به وسایل نقلیه‌ی هوایی بدون سرنشین یا پهپاد علاقه نشان می‌دهد. اما از آنها برای تحویل کالا – آمازون – استفاده نخواهد کرد. این شرکت اخیرا برای نوعی از پهپاد پتنتی را ثبت کرده است. این پهپاد می‌تواند عکاسی و فیلم‌برداری کند و از طریق اکانت کاربران توییتر آنها را ارسال کند. البته که ثبت پتنت، همیشه به این معنی نیست که ایده‌ی به تصویر کشیده شده در آن به واقعیت تبدیل خواهد شد؛ و توییتر هم شاید در نهایت پهپاد نسازد. اما در هر صورت، می‌تواند قدم اولیه برای یک ساخت یک پهپاد تحت کنترل توییتر باشد.

توییتر نشان می‌دهد که می‌توان از لایک‌ها، ریتوییت‌ها و پاسخ‌ها مسیر پهپاد را کنترل کرد یا اینکه تعیین کنیم که آن پهپاد از چه چیزی عکس یا فیلم بگیرد. توییتر همچنین به قابلیت مصاحبه‌ی ویدیویی زنده هم اشاره می‌کند. تمام این ویژگی‌ها و قابلیت‌ها هم از نظر فنی و هم از نظر ایمنی دور از دسترس به نظر می‌رسند. به هر حال، این ایده بلندپروازانه به نظر می‌رسد و هیچ شرکت دیگری در حال حاضر به آن فکر نمی‌کند.

توییتر امسال همچنین اپلیکیشن پخش زنده‌ی «پریسکوپ» (Periscope) را عرضه کرد که محبوبیت زیادی هم دارد. با این حساب، این احتمال وجود دارد که این اپلیکیشن را در کنار این پهپادها به کار گیرد تا رویدادها را ثبت کرده و از طریق پلتفرمش پخش کند. در این میان کاربران پریسکوپ هم می‌توانند در کنترل این پروسه نقش داشته باشند. وقتی که از سخنگوی توییتر خواستند که در این باره توضیح دهد، او در پاسخ گفت: “دو کلمه: سلفی با پهپاد”. توییتر برای توصیف این نوع عکاسی از واژه‌ی dronie استفاده نکرد؛ واژه‌ی که در سال‌های اخیر برای توصیف این پدیده در رسانه‌های اجتماعی ظهور کرده است.

منبع: Twitter

برچسب‌ها :
دیدگاه شما