جایزه ۱ میلیون دلاری برای هک iOS 9

مجید نوردوست ۱ مهر ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۰ 22 جولای 2018

میلیون‌ها آیفون در سرتاسر دنیا وجود دارند که از سیستم عامل iOS بهره می‌برند. امروز هم مشخص شد که بیش از ۵۰ درصد آیفون‌ها و آیپدهای دنیا به سیستم عامل iOS 9 به‌روزرسانی شده‌اند. به‌تازگی گروهی از محققان امنیتی جایزه‌ای را برای هک کردن سیستم عامل iOS 9‌ در نظر گرفته‌اند.

به‌تازگی جایزه‌ای ۱ میلیون دلاری برای هک سیستم عامل iOS 9 بدون استفاده از نرم‌افزار در نظر گرفته شده است.

به‌تازگی فردی به نام Zerodium که مشکلات امنیتی موجود در سیستم عامل‌های مختلف را فاش می‌کند، جایزه ۱ میلیون دلاری برای پیدا کردن راهی جدید برای هک کردن iOS 9 در نظر گرفته است. افرادی که می‌خواهند این جایزه را دریافت کنند باید به وسیله صفحه‌های اینترنتی یا پیام کوتاه بتوانند دستگاه‌هایی که جیلبریک (Jailbreak) نشده‌اند را هک کنند. البته افراد نباید به وسیله نرم‌افزار این سیستم عامل را هک کنند چون نرم‌افزارهای مختلف دارای باگ‌های گوناگونی هستند که به وسیله آن‌ها به راحتی می‌توان به محیط سیستم عامل دسترسی پیدا کرد. همچنین با توجه به برنامه‌های مخربی که روی فروشگاه App Store قرار داشتند، نباید از نرم‌افزار برای هک کردن این سیستم عامل استفاده کرد.

افرادی که دوست دارند شانس خود را برای برنده شدن جایزه ۱ میلیون دلاری امتحان کنند تا تاریخ ۹ آبان وقت دارند که در این پروژه شرکت کنند. از این تاریخ به بعد دو ماه زمان خواهند داشت تا راهی برای هک کردن iOS 9 بدون استفاده از نرم‌افزار پیدا کنند. همچنین پس از پیدا کردن راه جدید باید روش خودشان را ثابت کنند تا بتوانند این جایزه را به‌دست بیاورند.

درسال ۲۰۱۳ هم یک جایزه ۵۰۰ هزار دلاری برای پیدا کردن راهی جهت هک سیستم عامل iOS تعیین شده بود.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. علیرضا علیرضا

  منظور از هک همون جیلبریکه؟

  1. fatima fatima

   نه
   جیلبریک یه راه برای افزایش کاربرد نرم افزاری و گاها سخت افزاری ایفون هست که این عمل خودش، راه رو برای هک کردن راحت تر میکنه
   جیلبریکو که منم میتونم!! 😐