اپل اعلام کرد که در iOS 11.3 می‌توانید از کُند شدن آیفون قدیمی خود جلوگیری کنید

۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ ۵ بهمن ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
باتری آیفون

چند وقت پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل عامدانه سرعت پردازنده‌ی آیفون‌های قدیمی خود را کاهش می‌دهد. اپل می‌گفت که چون عملکرد باتری آیفون‌ها بر اثر استفاده‌ی دراز مدت به طور طبیعی ضعیف می‌شود، سرعت پردازنده را کاهش می‌دهد تا کاربر مشکلی از نظر شارژدهی باتری نداشته باشد. حالا تیم‌کوک مدیر عامل اپل خبر داده که در قسمت تنظیمات iOS 11.3 کلیدی را قرار داده که با استفاده از آن می‌توانید انتخاب کنید سرعت پردازنده‌ی آیفون شما کم نشود.

هم‌اکنون iOS نسخه‌ی ۱۱٫۳ به صورت بتا وجود دارد ولی این امکان روی آن قرار داده نشده است. انتظار می‌رود که iOS 11.3 به طور رسمی بهار امسال برای آیفون‌ و آیپد عرضه شود.

به نظر می‌رسد که اپل این کار را برای پاسخ به اعتراضاتی که در این باره رخ داده انجام داده است. کاربران آیفون از اینکه متوجه شدند اپل عامدانه سرعت گوشی‌های آن‌ها را کم می‌کند شاکی شده‌اند. آن‌ها اپل را متهم می‌کنند که با این کار قصد داشته آیفون‌ها را زودتر ازموعد از رده خارج کند تا آن‌ها مجبور شوند دستگاه خود را عوض کنند.

با این حال اپل می‌گوید که این کار را برای جلوگیری از کاهش شارژدهی باتری و همچنین Shutdown شدن‌های غیرمنتظره در زمانی که باتری قدیمی توانایی پشتیبانی از تسک‌های پیچیده را ندارد انجام داده است.

در iOS 11.3 قابلیت‌های ARKit افزایش یافته، چهار کاراکتر جدید Animoji اضافه شده و بعضی ویژگی‌های جدید دیگر مثل Business Chat و Health Records را هم می‌توان در آن دید.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما