حالت عکاسی پرتره به استوری‌های اینستاگرام اضافه شد

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸ ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اینستاگرام از زمان معرفی مشخصه‌ی «استوری» در آگوست ۲۰۱۶، همواره قابلیت‌های جدیدی را برای آن ارائه داده است. یکی از این قابلیت‌های جدید، حالت پرتره است.

آیفون‌های بعد از آیفون ۶ اس از حالت پرتره‌ی استوری‌ها پشتیبانی می‌کنند.

با توجه به محبوبیت فزاینده‌ی حالت بوکه (مات شدن پس‌زمینه)، اینستاگرام تصمیم گرفته این حالت را در استوری‌هایش هم به ارمغان بیاورد. البته در حال حاضر این مشخصه‌ی اینستاگرام تنها در تعدادی از گوشی‌ها قابل اجرا است. اینستاگرام این ویژگی را با کمک هوش مصنوعی امکان‌پذیر کرده که با شناسایی چهره می‌توانند حالت بوکه‌ی مصنوعی را عملی کنند. این حالت تنها برای دوربین اصلی نیست و با استفاده از دوربین سلفی هم می‌توان از آن بهره برد. علاوه بر این کاربران در هنگام ضبط ویدیو هم می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که اینستاگرام معرفی کرده، ویژگی نام بردن از کاربران از طریق استیکر است. تا حالا، برای اینکه بتوانید نام دوستی را در استیکری تگ کنید، باید نام کاربری فرد مذکور را می‌نوشتید. اما حالا با استیکر و بدون نیاز به نوشتن، می‌توانید دوستان خود را تگ کنید که جلوه‌ی زیباتری به استوری‌ها می‌بخشد.

این دو مشخصه‌ی جدید از جمله قابلیت‌های جدید نسخه‌ی ۳۹ اینستاگرام محسوب می‌شوند که امروز در اپ استور و گوگل پلی عرضه می‌شود. از لحاظ پشتیبانی گوشی‌ها هم بنا به گفته‌ی اینستاگرام، آیفون‌های بعد از آیفون ۶ اس از حالت پرتره‌ی استوری‌ها پشتیبانی می‌کنند و در مورد گوشی‌های اندرویدی هم هنوز خبر مشخصی اعلام نشده است.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar حسین

    سلام من نوت۸ دارم امروزم اپدیتش کردم ولی این قابلیت نداره