حساسیت فصلی را در نطفه خفه کنید!

صدف حقیقت ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰ ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
حساسیت فصلی

تغییرات آب و هوا و آمدن فصل بهار و تابستان به غیر از اینکه زیبایی‌های خاص طبیعی و تغییرات عادات زندگی را به همراه دارد، برای برخی افراد معضل بزرگی است. بعضی از مردم در بهار و تابستان دچار حساسیت فصلی می‌شوند و در نتیجه حسابی به دردسر می‌افتند. عطسه، سرفه، آبریزش بینی، سوزش چشم، آبریزش چشم، خارش گلو، خارش چشم، ورم چشم، سرفه‌های آلرژیک و گرفتگی بینی و گلو از علائم مشهوری هستند که در بسیاری از افراد دارای آلرژی تجربه می‌شوند. این افراد به اندازه‌ای درگیر مبارزه و حل حساسیت فصلی خود هستند که شاید از زیبایی‌های طبیعت لذت نبرند و آرزو کنند که هوا سرد شود، برگ درختان بریزد و به گیاهان به خواب زمستانی بروند!

در دست داشتن مداوم دستمال کاغذی برای جلوگیری از آبریزش بینی یک عادت رایج بین افراد حساس است. افرادی که دچار حساسیت می‌شوند، برای درمان آلرژی فصلی آرزوهایی در سر دارند: درمان آبریزش بینی، درمان سرفه خلط دار، درمان گرفتگی بینی و غیره. پس بهتر است قدر عافیت را بدانیم و برای درمان آلرژی نکته‌هایی که باید را بیاموزیم.

حساسیت فصلی از کجا می‌آید؟

حساسیت در زمانی بروز می‌کند که سیستم بدن به‌طور اشتباه در برابر ماده‌ای که به نام آلرژن شناخته می‌شود و چندان خطرناک هم نیست، از خود دفاع می‌کند. در حالت طبیعی سیستم ایمنی بدن در برابر باکتری و ویروس دست به کار می‌شود. در مواردی که آلرژی ایجاد می‌شود، هر زمان که ماده حساسیت‌زا ظاهر شود، سیستم بدن شروع به کار و جنگ می‌کند. در برخی موارد این ماده حساسیت‌زا می‌تواند دانه گرده و قارچ باشد. درست در همین نقطه است که درمان سرفه آلرژیک، درمان آلرژی بینی و به‌طور کلی درمان کیپ شدن بینی و دیگر علائم به یک دغدغه تبدیل می‌گردد.

هیستامین چیست؟

برخی از سلول‌های ایمنی بدن، زمانی که در تماس با آلرژن ها قرار می‌گیرند، هیستامین ترشح می‌کنند.

در قسمتی از بدن که هیستامین آزاد می‌شود، علائم التهابی ظاهر می‌گردند و موجب تورم، قرمزی؛ خارش و خلط می‌شود.

استفاده از آنتی هیستامین مانند قرص سیتریزین برای درمان حساسیت فصلی

اگر برای درمان آلرژی و رهایی از این روزهای آزاردهنده به دکتر مراجعه کنید، اولین مرحله درمان را آغاز کرده‌اید. قرص سیتریزین، لوراتادین، آنتی هیستامین دکونژستانت و انواع دیگر قرص آنتی هیستامین که به نام‌های مختلف در داروخانه‌ها عرضه می‌شوند، از معروف‌ترین نجات‌دهنده‌های شیمیایی حساسیت فصلی هستند. این داروها در زمان موعد یکی از حیاتی‌ترین وسایل شخصی افراد دارای آلرژی هستند که شاید حتی از بسیاری وسایل شخصی دیگر ضروری‌تر باشد.

درمان سریع آبریزش بینی و عطسه چیست؟

باید صادقانه گفت که راحت‌ترین و سریع‌ترین روش درمان حساسیت فصلی استفاده از داروهای ضد حساسیت است.

عادات غذایی مناسب برای درمان حساسیت فصلی

مسلماً پزشک برای رفع مشکل حاد شما استفاده از دارو را پیشنهاد می‌کند، ولی می‌توانید بعد از آنکه کمی از شرایط اضطراری خارج شدید، توجه بیشتری به تغذیه خود داشته باشید. یکی از روش‌های درمان حساسیت فصلی مصرف مواد خوراکی و میوه‌هایی است که برای کاهش حساسیت فصلی اثرگذار هستند. یک رژیم غذایی سالم علائم حساسیتی را کمتر می‌کند.

بیشتر امگا ۳ بخورید

امگا ۳ یک اسید چرب است و در مواد غذایی مانند ماهی، تخم مرغ، گردو، روغن آفتابگردان، تخم کدو، تخم کتان، کنجد و فندق وجود دارد. امگا ۳ به اندازه‌ای مفید است که مصرف آن در هر سنی پیشنهاد می‌شود و از آنجایی که دارای خصوصیات ضدالتهابی نیز هست، برای افراد دارای آلرژی فصلی باید به طور جدی‌تری مصرف شود. می‌توانید قرص روغن ماهی را هم به‌صورت آزاد ولی به میزان مشخص مصرف کنید.

خرید انواع ماهی، میگو و خاویار از سوپرمارکت دیجی‌کالا

از محصولات پروبیوتیک استفاده کنید

ماست و برخی دیگر از مواد خوراکی دارای باکتری پروبیوتیک هستند که موجب حفاظت از میکروبیوم روده می‌شود. این ماده ضد التهاب است و می‌تواند برای درمان حساسیت فصلی تأثیر مثبتی داشته باشد.

خرید انواع ماست از سوپرمارکت دیجی‌کالا

از خوردن میوه‌های آلرژی‌زا اجتناب کنید

مصرف برخی میوه و مواد غذایی می‌تواند آلرژی‌زا بوده و علائم حساسیتی را تشدید کند. مصرف این خوراکی‌ها موجب خارش گلو و علائمی مانند عطسه و آبریزش بینی می‌شود. حساسیت به مواد خوراکی به این دلیل حاصل می‌شود که پروتئین موجود در آنها مشابه پروتئین موجود در دانه گرده است. افراد حساس به گرده افشانی گیاهان، ممکن است به خوراکی‌هایی مانند هویج، مغز آجیل، کرفس و هلو هم علائم نشان بدهند. کسانی که به سبزه و چمن حساسیت نشان می‌دهند، بعد از مصرف گوجه فرنگی، خربزه و طالبی، پرتقال و موز دچار علائم آلرژی می‌شوند.

بیشتر میوه و سبزیجات مصرف کنید

به غیر از موارد بروز حساسیت به مواد خوراکی که در نکته قبل اشاره شد، خوردن میوه و سبزی یکی از روش‌های درمان حساسیت فصلی به شمار می‌رود و آن هم به دلیل آنتی اکسیدان و ویتامین سی موجود در آنها است. ویتامین سی در واقع یک آنتی هیستامین طبیعی است که به بدن در مبارزه با آلرژن‌ها کمک می‌کند و از بروز علائم بیماری و حساسیت فصلی دور می‌دارد.

خرید انواع میوه و سبزیجات از سوپرمارکت دیجی‌کالا

بیشتر بخوانید: ۴ خوراکی طبیعی که بهتر از قرص آنتی‌هیستامین عمل می‌کنند

عسل بخورید

عسلی برای بدن مفید است که کاملاً طبیعی باشد. در همین عسل طبیعی هم به دلیل حضور زنبور در فرآیند آماده‌سازی، میزان کمی گرده درون آن وجود دارد که تا حدی موجب مقاومت بیشتر بدن به دانه گرده می‌شود. البته گرده‌ای که در عسل طبیعی دیده می‌شود، از گل حاصل شده و با انواع دانه‌های گرده موجود در درختان و سبزه‌زار که بیشتر افراد به آنها حساسیت نشان می‌دهد، متفاوت است. برای مصرف بیشتر عسل مطمئن شوید که به همان دز پایین از گرده هم حساسیت نشان نمی‌دهید.

خرید انواع عسل از سوپرمارکت دیجی‌کالا

روش‌هایی برای مبارزه با آلرژی قبل از شروع

به مرور زمان و با گذشت سال‌ها از داشتن حساسیت فصلی، خود فرد متوجه می‌شود که در چه ماه یا فصلی از سال حساسیتش آغاز می‌شود. درست است که نمی‌توان زمان را برای نرسیدن فصل حساسیت متوقف کرد، ولی می‌توان با رعایت برخی راهکارها از بروز حساسیت جلوگیری کرد و یا میزان آن را تخفیف داد.

زمان مناسب خروج از منزل را پیدا کنید

اخبار را پیگیری کنید و میزان گرده‌های موجود در هوا را در ذهن داشته باشید. در روزهای آلوده از خانه بیرون نروید. با دنبال کردن اخبار روز از غلظت مواد آلاینده موجود در هوا آگاهی پیدا کرده و در وضعیت ناسالم به هیچ وجه از خانه خارج نشود. ترجیحاً از ساعت ۵ تا ۱۰ صبح بیرون نروید و اگر برایتان مقدور است، کارهای بیرون از خانه را به بعدازظهر یعنی زمانی که سطح دانه‌های گرده پایین می‌آید، موکول کنید. بعد از بارش باران، بهترین زمان برای بیرون رفتن افراد حساس است.

عامل اصلی حساسیت را بشناسید

دانه گرده‌ای که این بلا را سرتان آورده، شناسایی کنید و تا حد ممکن به فضایی که این درخت یا گیاه در آن زندگی می‌کند، نروید. تا حد ممکن در آن فصل به خصوص، به طبیعت و سبزه‌زار نروید و اگر چاره‌ای جز رفتن ندارید، حتماً از ماسک استفاده کنید.

به نظافت خانه اهمیت بدهید

تمیز کردن خانه را به‌طور مرتب انجام دهید. وجود گرد و غبار هوا روی وسایل و سطح زمین می‌تواند علائم آلرژی را تشدید کند. برای خشک شدن لباس‌های شسته شده، آنها را در هوای آزاد پهن نکنید. درون خانه از دستگاه تهویه کننده هوا استفاده کنید تا آنچه تنفس می‌کنید، پاکیزه باشد. اگر استعداد حساسیتی بالایی دارید، ملحفه و روتختی‌های خود را هفته‌ای یک‌بار بشویید. از فرش‌هایی که پرز زیادی دارند، پرهیز کنید. در طول فصل حساسیت پنجره‌های خانه و ماشین را بسته نگه دارید.

برنامه دارویی را جدی بگیرید

دو هفته پیش از شروع موعد مشخص، توصیه‌های پیشگیری یا مصرف دارو را آغاز کنید. تزریق برخی داروها برای یک فصل کامل شما را از داشتن علائم آزاردهنده خلاص می‌کند داروهای ضد حساسیت در بسیاری از مواقع خواب آور هستند. اگر نمی‌خواهید دچار رخوت و خواب‌آلودگی شوید، حتماً در زمان خرید دارو از داروساز عوارض آن را جویا شوید. برای جلوگیری از التهاب می‌توانید از قطره‌های چشمی و بینی و البته با توصیه پزشک هم استفاده کنید.

بهداشت فردی را رعایت کنید

در حین حساسیت فصلی از لنز چشمی استفاده نکنید. اگر دانه گرده در زیر لنز به دام بیفتد، مشکلات بیشتری خواهید داشت. دانه‌های گرده فقط به لباس نمی‌چسبند بلکه روی مو و پوست بدن هم می‌نشینند. مشکل این است که این دانه‌ها، ذرات بسیار ریزی هستند که با چشم دیده نمی‌شود. بعد از بازگشت به خانه و صبح بعد از بیدار شدن، دوش بگیرید و لباس‌هایتان را عوض کنید. این کار به کاهش حساسیت فصلی کمک می‌کند. شستن صورت و مو در اولویت قرار دارد.

رطوبت محیط را کم کنید

قارچ در شرایطی که رطوبت و دمای محیط بالا باشد، رشد بهتری دارد. از آنجایی که قارچ یکی از عوامل حساسیت‌زا است، موجب افزایش مشکلات آلرژیک می‌شود. در روزهای بارانی که رطوبت هوا بیشتر می‌شود، ذرات قارچ ظهور پیدا می‌کنند. پس سطح رطوبتی محل زندگی را پایین نگه دارید.

از استرس جلوگیری کنید

شاید برایتان جالب باشد که استرس حتی در بروز علائم حساسیت فصلی هم شما را رها نمی‌کند. مدیتیشن و انجام فعالیت‌هایی که سطح استرستان را کم می‌کند، اگر هم باعث کاهش حساسیت فصلی نشود، حداقل سلامت بدنتان را حفظ می‌کند.

از لوازم غیرضروری و معطر استفاده نکنید

استفاده از عطر یا هر چه رایحه اضافی را در خانه پخش می‌کند مانند شمع و عود، می‌تواند برای حساسیت فصلی مضر باشد. حداقل در طول زمانی که حساسیت فصلی به سراغتان می‌آید، از این مواد خوشبوکننده در خانه دوری کنید. عروسک‌های پشمالو بامزه هستند و البته محبوب همه! ولی باید بدانید که آنها منبع اصلی جذب گرد و غبار و مواد حساسیت‌زایی مانند دانه گرده به شمار می‌روند. حداقل در فصل حساسیت این عروسک‌ها را از جلوی چشم دور کرده یا به خیریه‌ها اهدا کنید.

با کلر بجنگید

هوا گرم شده است و تب شنا کردن و استخر روز به روز داغ‌تر می‌شود. ولی نکته منفی در مورد استخر وجود کلر آب است. این ماده هم برای آلرژی مضر است و می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر کند. گاز کلر تأثیری مانند دود دارد. استخرهای سرپوشیده شرایط بدتری نسبت به استخرهای روباز دارند چرا که گاز کلر در فضای کوچکی محبوس می‌شود.

از کالای خواب غیرطبیعی استفاده نکنید

در مورد مواد پر شده درون بالش، لحاف و تشک تحقیق کنید. برخی از آنها از پر طبیعی پرندگان ساخته شده است، در این حالت شکستن پرهای درون رختخواب و خرد شدن آن باعث بروز حساسیت می‌شود. برای افراد حساس، بهتر است از الیاف مصنوعی مانند پلی‌استر استفاده شود.

بیشتر بخوانید: خواص روغن آرگان؛ دیگر پوست و مو نفس راحت می‌کشند!
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷۵ دیدگاه
 1. Avatar P

  داروی آنتی هیستامین شدیدا حساسیت رو سرکوب میکنه و خیلی کمک میکنه ولی دوتا مشکل داره یکی اینکه به طرز عجیبی خواب آوره دوم اینکه دکتر بهم توصیه کرد بیشتر از ده روز استفاده نکنم خودمم بعدا فهمیدم که چقدر احساس اعتیاد بهش دارم با کوچیکترین سرفه سریع میرفتم سراغش درکل هنوز که هنوزه با حساسیت فصلی دارم زجر میکشم

  1. Avatar Muhammad reza

   حجامت حساسیت بهترین درمانیه که من بعد از امتحان کردن تمام روشها، بهش رسیدم

   1. Avatar عماد

    حجامت حساسیت چجوریه؟

  2. Avatar علی

   بچها خمیازه زیادم مال حساسیت فصلی؟

   1. Avatar محمد

    احتمالا کبد چرب داری

 2. Avatar مهری

  ممنونم بابت پیشنهاد های خیلی خوبتون عالی بود

 3. Avatar رسول

  من هیچ جوره خوب نمیشدم تا این که چند بار عنبر نسارا دود دادم که معجزه کرد

  1. Avatar نیما

   مممممنننننووووون

  2. Avatar فرزانه

   سلام دوست عزیز عنبر نسارا چیه ازندگی کجا تهیه کنیم و چطور استفاده کنیم لطفا توضیح بدین

   1. Avatar مهدیه

    سلام
    عنبر نسا (پهن الاغ ماده) توی عطاری ها هست
    وقتی روی شعله باشه مثل ذغال میسوزه و دود تولید میکنه بهتره تو فضای بسته مثل انباری یا حمام باشید چون همه چیز بو میگیره و البته دود اون رو بتونید تنفس کنید و پراکنده نشه برای عفونت سرما خوردگی و یا سردرد استفاده میشه خیلی هم خوبه خیلی زیاد اما برای حساسیت نمیدونم چقدر تاثیر داشته باشه
    من زمان حساسیت صدام گرفته بود یک بار استفاده کردم صدام باز شد ولی سرفه ها همچنان هستند
    بهتره در این زمینه از عطاری یا پزشک سوال کنید که باعث سرفه بیشتر نشه به هر حال دوده

   2. Avatar امید

    برو دارو گیاهی بهت میدن کسی که الاغ داشته باشه حتمآ عنبر نساع داره

 4. Avatar محمد

  سلام
  من سالهای ساله آلرژی دارم . حتی یه دوره کلینیک آلرژی رفتم که باتوجه به قیمت بالای آزمایشها هیچ تاثیری نداشت و توصیه میکنم کسی هم نره .
  داروهای زیادی رو طی دوره های مختلف استفاده کردم . ماثرترین دارو برای من فکسوفنادین بود که البته با توجه به اینکه داروهای ایرانی اثربخشی مناسبی نداره از نمونه خارجی استفاده کردم که نتیجه عالی بوده . اسم تجاری اون تلفست هست که دوز ۱۸۰ اون تاثیر زیادی داره . البته قیمت نسبتا بالایی داره که به نظر من میارزه . حدود ۴۰ هزار تومن برای یه ورق ۱۵ تایی

  1. Avatar هادی

   تلفست هم یک درمان موقته بازم درمان نمیشه

 5. Avatar علی

  ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود

 6. Avatar ghost

  خیلی مفید بود. ممنون. عالی بود

 7. Avatar Hassan

  فعلا که حساسیت فصلی داره ما رو در نطفه خفه می‌کنه

 8. Avatar محمد

  بهترین چیز لیتزن است ۱۰mg سراغ چیز های دیگه نرید خواب اور هم نیست ولی بهتره قبل خواب بخورید
  مال کمپانی اکتوور من شدید ترین حساسیت فصلی رو داشتم درمان کرد نمیگم موقعت خوب کرد درمان کرد حساسیتم جوری بود که شاید در یک ساعت بالای ۲۰۰ تا عطسه میکردم و از سردرد زیاد بخاطر عطسه مسکن قوی میخوردم هر دکتریم یک چیزی میداد این قرص رو یکی از دوستام بهم معرفی کرد دقت کنید مال شرکت اکتوور باشه

 9. Avatar مهسا

  منم بدجوری حساسیت دارم مخصوصا به فصل بهار،بعضی وقتاکه مجبور میشم قرضص سیتریزین میخورم که اونم هم خیلی خواب آوره عضلات رو شل میکنه، هم تاثیرش کمه.اسپری بکلومتازون هم استفاده میکنم اونم تاثیرش کمه

 10. Avatar فرشاد

  سلام.من از دوره دبیرستان علایم آلرژی و حساسیت فصلیم شروع شد و چون فصل بهار و تابستون همش تو باغ و طبیعت بودیم و میوه ها رو برای فروش جمع میکردیم مجبوربودم برم.آلرژی شدید اذیتم میکرد عطسه ها و ابریزش شروع میشد پدرم و در میاورد.ولی یه آمپولی به نام (تریام هگزال )آلمانی بود هر سال یدونه میزدم و راحت میرفتم وسط باغ نفس عمیق میکشیدم و عقدمو خالی میکردم.ولی از امسال دیگه هیچ داروخونه ای پیداش نکردم چو نمیاد دیگه آلمانیش.ایرانیش هم خیلی بی کفیته.ولی تو ارومیه عطاری هست که یه داروی کاملا تخصصی ترکیبی مخصوص آلرژی ساختن واقعا نجاتم داده.کاملا گیاهی هستش.چون خودم خیلی عذاب کشیدم خیلی خوشحال میشم معرفی کنم همچین دارویی رو.هرکسی هم بخواد عکس شربت و پمادش رو میفرستم براش.

  1. Avatar محمد مهدی بقایی

   سلام ، برادر این عکس و اسم دارو رو برام می‌فرستید ، baghaee60@gmail.com

  2. Avatar سحر

   برای من بفرست

  3. Avatar vafa

   سلام میشه واسه منم مشخصاتشوبفرستید

  4. Avatar شهرام

   سلام لطفا برای منم بفرستید ممنون میشم

   1. Avatar محمد

    سلام لطفا عکس را برای من هم ایمیل کنید
    Mohamad.1267f@gmail.com

  5. Avatar فاطمه

   سلام
   ممنون میشم ادرس عطاری و عکس دارو رو برام ارسال کنید

   fatemeh.fs.1999@gmail.com

  6. Avatar ابراهیم

   سلام لطفا به ایمیل من هم بفرستید:
   ebrahim.gh1365@gmail.com

  7. Avatar پرویز

   سلام آقا فرشاد عکس واسم اون شربت وپماد را برا من میفرستید تشکر از لطف شما

  8. Avatar مهدی۶۱

   اقا فرشاد بی زحمت برای من بفرست اسم و عکس دارو رو

  9. Avatar مهدی

   ممنون میشم برای منم بفرستید..

  10. Avatar غزل

   سلام
   میشه خواهش کنم برای تهیه اون دارو منم راهنمایی کنید عکس و اسم دارو رو هم بفرماییدلطفا

  11. Avatar Amir

   میشه واسه منم بفرستید

  12. Avatar Reyhaneh

   میشه واسه منم بفرستین لطفا

  13. Avatar مسعود

   لطفا مشخصات شو برای منم ایمیل کنید

   masoodghane5364@gmail.com

  14. Avatar ارینا

   سلام میشه برای منم بفرستی

  15. Avatar Zahra

   سلام اقا فرشاد لطفا برای من هم ایمیل کنین
   Z.salimi191@yahoo.com

  16. Avatar مهدی

   سلام برادر واسه منم بفرست عکسو
   eazymehdie@gmail.com
   ممنون

  17. Avatar Arezu

   خواهش میکنم عکس دارو هاتونو واسه من بفرستین چندین ساله دارم زجر میکشم

  18. Avatar بیتا

   سلام من خودم اهل ارومیه هستم لطفن اسم عطاری و آدرسشو لطف کنید ممنون میشم

  19. Avatar عقیل

   عکس و اسم دارو رو میشه لطف کنی بفرستی mymohabat.2013@gmail.com

  20. Avatar نسیم

   سلام میشه برای منم عکس و اسم دارو رو بفرستید
   nasim.rostami1991@gmail.com

  21. Avatar عاطفه

   میشه لطفا عکس دارو هم برام بفرستین atefezare548
   @yahoo.com

  22. Avatar وظیفه

   میشه برا منم عکسو بفرستی ممنون میشم

  23. Avatar نرگس

   سلام لطفا به ایمیل منم ارسال کنید fresh_life1987@yahoo.com

  24. Avatar لطفا برای من هم بفرس بی زحمت خیلی دمت گرم

   لطفا برای من هم بفرس دمت گرم

  25. Avatar mahan

   سلام خواهشا زحمتش برا منم بکش.ممنون از لطفت. ترکیباتش چیه

 11. Avatar شادی

  سلام وقتتون بخیر .بیزحمت اسم وادرس عطاری و با عکس دارو برام بفرستید ممنون.

 12. Avatar شادی

  سلام وقتتون بخیر.بیزحمت اسم وادرس عطاری وبا عکس دارو برام بفرستید ممنون میشم.

 13. Avatar م

  لطفاًاسم این داروی گیاهی که ارومیه هست روهمینجا ذکرکنید

 14. Avatar م

  لطفااسم این داروی گیاهی وعطاری اونو باتلفنش همینجا بنویسید تااستفاده کنیم

 15. Avatar نيما

  تریامسینولون یا تریام هگزال آلمانی پیدا میشه ولی قیمت آمپولش الان بالای ١٠٠ تومنه

 16. Avatar امیر

  سلام دوستان من چندساله آلرژی فصلی شدید دارم خیلی دارو مصرف کردم نتیجه نگرفتم لطفا برای من هم عکس و اسم دارو گیاهی رو ارسال کنید ممنون میشم

 17. Avatar علی

  دست همگی درد نکنه که نظرها و تجربه های خوبشون رو به اشتراک میذارن.خدا خیرتون بده.

 18. Avatar علی

  سلام میشه بفرستین ممنونم

 19. Avatar علی

  لطفا اسم دارو رو برای بنده بفرستین

 20. Avatar پروانه

  منم خیلی بابت حساسیت رنج کشیدم و می کشم یه خواب راحت ندارم شبا نفسم بالا نمیاد و هی مثل موش کور تو خونه دور خودم می چرخم تا مگر کمی بینی ام باز بشه و خواب برم همش هم از اسپری استفاده می کنم ولی با این اوضاع دارویی اسپری ها همونی میخوای گیر نمیاد هر دفعه دارم از یه مارک و نوعی استفاده میکنم قصدم هست دیگه خودم را از شر داروهای شیمیایی خلاص کنم لذا از دود عنبر نسارا چند بار استفاده کردم دیشب راحت تر خوابیدم و اسپری هم نزدم عنبر نسارا را دکتر سنتی به خواهرم بابت عفونت گوشش داده بود دودش عفونت زدا و گرمه ما هم سر و بینی مون سرده که اینجوری میشیم داروهای شیمیایی هم سرده لذا باید گرم کنیم تا سردی از بین بره و….

  1. Avatar لیلا

   من بهتون روغن بنفشه با پایه بادام توصیه میکنم من برای دخترم استفاده کردم عالی جواب میده شبها در داخل بینی اسپری کنید بینی کاملا باز میشه

 21. Avatar sana Teymouri

  سلام میشه برای بنده عکس اون داروی گیاهی رو ایمیل کنین؟

  1. Avatar علی

   اقا از،انبر نسا استفاده کنید عالیست

 22. Avatar علی

  من دارم میمیرم کمکم کنید .
  آب بینی م مثل چشمه داره میاد

 23. Avatar رضا

  من همه این راه هارو امتحان کردم ولی فایده نداره.

 24. Avatar Devil Den

  سلام خدمت شما
  فک کنم یه ۱۶ سالی باشه که من حساسیت پیدا کردم و زندگی برام شده درد
  حساسیتی که من دارم در موردش حرف میزنم حساسیت فصلی که نه حساسیت سالیه کل سال رو حساسیت دارم به هر چیزی تو شرایط خیلی وخیمی هستم آسم هم دارم.
  فقط میتونم بگم هیچ راه درمانی واسه حساسیت نیست مگه این که چیزایی که تو این سایت نوشته شده رو مو به مو دنبال کنید که این امر محاله
  و این که ازمایشات آلرژی همه برا اینکه از شما پول بگیرن باور کنین چیز خاصی نیستن

  من الان سه ساله هر وقت حساسیتم بروز میده میرم دکتر و با چندتا اسپری و قرص و اینا خوب میشم و منتظر میمونم دفعه ی بعدی باز برم دکتر 🙂

 25. Avatar رضا

  درود دوستان ، منم الان دوساله درگیر این داستان مهلک آلرژی هستم و با دکتر و دوا هیچ نتیجه ای هم نگرفتم
  فقط به صورت موقت میشه با عنبر نسا ، یا همون پهن الاغ ماده یه خورده آروم شد

 26. Avatar حمیدرضا

  سلام
  پس از چندین سال حساسیت و امتحان کردن داروهای بسیار، دریافتم که قرص “تلفست ۱۸۰” که روزی یکمرتبه (فقط روزهایی که حساسیت دارید)، بهترین و بی ضررترین و موثرترین داروست. و همه ی داروخانه ها دارند. زیاد هم گران نیست.
  “تلفست ۱۸۰” بخورید!

 27. Avatar امین

  گلو من چند ماه هست التهاب داره. میگن حساسیت هست. زبان کوچک من خیلی بزرگ شده. نمیدونم حساسیت باعث شده بزرگ بشه یا اون باعث التهاب میشه. تفلست و اینا شبا میخورم، ولی بعضی روزا اذیت میکنه. در کل همیشه یکم درد داره.

 28. Avatar Nasim

  با سلام.دوستان عزیزی که به دنبال راه حل برای درمان آلرژی هستید.متاسفانه باید بگم که آلرژی هیچ درمان قطعی نداره.چرا که آلرژی یه نوع اختلال دستگاه ایمنی هست و شما عمرا قادر به درمان کامل اون نیستید،مگر در موارد خیییلی نادر که خود بدن توانایی تشخیص آنتی ژن بیخطر رو به دست بیاره و واکنش نشون نده.درکل میخوام بگم که حرف هرکسی رو راجع به درمان قطعی آلرژی باور نکنید و هزینه الکی نکنید.آلرژی رو فقط میشه با آنتی هیستامین ها کنترل کرد و عوارض آزار دهنده اش رو کاهش داد اما نمیشه درمان کرد.این مطلب رو به شخصه از یه پزشک متخصص شنیدم که بهم گفت تا آخر عمرم باید با آلرژیم کنار بیام.موفق باشید

  1. Avatar محمد ۰۹۳۶۶۱۲۹۱۳۷

   با تنها روزی چهار بار آب سرد رو کف دستتون بریزید از بینی بکشید بالا طوری که تمام مجاری بینی تون شسته بشه،این رو چهار بار و روزی چهار مرتبه تکرار کنید،بهترین راه حله برای اونایی که دنبال خفه کردن آلرژی اون هم زمانیکه دارن عطسه و آبریزش میکنند.
   عالیه عالیه

  2. Avatar مجتبی

   سلام به همه
   همینطور که این دوستمون گفتن، آلرژی در واقع یک نقص سیستم ایمنی هست که نسبت به بعضی چیزها واکنش نشون میده و باعث هیستامین شدن میشه. من ۲۵ سال که درگیر اون هستم . اوایل فقط یه آبریزش بینی و عطسه ساده بود. بعدها اشکال دیگه ای به اون اضافه شد. یه دوره اگزما در انگشتان دست هم بهش اضافه شده بود که خوشبختانه رفع شد. الان چند سال که درگیر سرفه خشک شدید میشم طوری که در تنفس دچار مشکل میشم و چون سرفه ها خشک و بدون خلط هست باعث انقباض عضلات سینه و پشت و پهلو و شکم میشه و درد عضلات رو به دنبال داره.
   تقریبا تمام داروهای بازار رو تست کردم . کتوتیفن، لوراداتین، لتیزین، کلروفنیرامین – آمپول بتامتازون و آمپول تریامسینولون و …
   عملا هیچ درمان قطعی برای آلرژی موجود نداره و فقط شناختن آلرژن های محیطی و خوراکی و دوری از اونها میتونه یه راه جلوگیری از تشدید آلرژی باشه
   ضمنا من عنبرنسارا و … رو هم امتحان کردم که بی فایده بود. حتی از چند جای متفاوت تهیه کردم گفتم شاید اونی که میگن نباشه ولی بازم فایده ای نداشت.
   موفق باشید.

   1. Avatar بیتا

    سلام منم بیشتر از ۱۰ ساله آلرژی دارم و الان سه سالی هم هستش که انگشتام شروع به خارش کردن و کلن پوست انگشتام یه جوری شدن ک انگار چیزی رو حس نمیکنم دیگه لطفن بگین شما چجوری انگشتاتونو درمان کردین ممنون

 29. Avatar رباب

  من در ایران نیستم و برای کار در داروخانه هم درس خوانده و با داروها کم و بیش آشنا هستم.
  هیچ دارویی استفاده نمی کنم چون هیچ سودی ندارند. مخصوصآ آنتی هیستامین خواب آور و مضر و معتاد کننده
  بهترین ها دمنوشها های گیاهی / چای سبز مایعات فراوان و سوپ های داغ و فلفل دار
  کپسول بذر کتان که عصاره همان بذر کتان یا فلکسید اویل عالیست / Flaxeed oil
  امگا سه و ویتامین ها
  اگر این ها در ایران بسیار گران است. دمنوشهای چای سبز و بخور و شستشوی مرتب بینی با آب و نمک
  ورزش و دوش با آب گرم. سبزی جات و سیر که ابر قدرت ضد ویروس و باکتریست.
  من حساسیت فصلی دارم نه آبرزیش نه سینوزیت فقط حساسیت به گرده در فصلها کلافه میشدم که الان خیلی بهترم
  برای یک هفته یک ق چ خوری زردچوبه در شیر داغ و پنج دقیقه بجوشد و بنوشید این درمان بسیار عالیست و اثر گذار
  در قرن بیست و یکم تجویز پهن خر متاسفم برای کسی که این نسخه فاسد را بیان کی مند یا کسی دنبال کند.
  آن هم در ایران کشور مهد تمدن و هوشیاری و نمی دانم چه بگم.
  مایعات فراوان حد اقل روزی هشت لیوان که چهارتاش دمنوش نعناع یا آویشن و غذاهای تند و
  دمنوش زنجبیل و شنبلیله و گزنه بسیار عالی عمل میکند.
  من با همین روشها از هشتاد در صد درد به چهل درصد آن هم در اول فصلها و گرده و گیاه .خیلی بهترم
  ماست و سیر یا دمنوش زردچوبه یک هفته
  مصرف پیاز و سیر در غذا و فلفل مرتب
  ماست بهترین هاست. دمنوشهای آویش و شنبلیله و چای نعناع و بابونه اگر حوصله بخرج دهید نتیجه دارد نه یک روز و ده روز دو هفته تا سه هفته.
  بذر کتان در اولویت.

 30. Avatar رضا

  سلام همش برمیگرده به خون غلیظ
  منم همه جام میخارید رفتم ازمایش دادم بعد زالو درمانی کردم
  الان دگ کلا حساسیت اینام قطع شده

 31. Avatar بیتا

  سلام وقت بخیر ، دوستان من شش ساله آلرژی و آبریزش بینی همراه با خارش گوش حلق بینی داشتم هر راهی رو بگی رفتم طب سنتی و حجامت و دکتر ایمونولوژی قطره آلرژی بهم دادن تست آلرژی دادم گفتن به لبنیات ، گرد و خاک و مایت های هوا ، به ادویه ها و …. آلرژی دارم هر راهی رفتم خوب نشدم تا اینکه رفتم پیش یک نفر طب سوزنی شهرمون تو ارومیه که پزشک هم نبود اما مدرک طب سوزنی از چین گرفته بود ، داخل گوشم سوزن های نازک چند تا زد و سه تا هم به انگشتم زد اصلا هم درد نداشت ! باور کنین ! هشت جلسه رفتم کامل خوب شدم الان بیشتر از دو ساله یک قطره هم آب از بینیم نمیاد , واسه هر جلسه هم بیست هزار تومان هزینه کردم

  1. Avatar نرگس

   میشه لطفا ادرس و شماره تلفن این شخص رو اینجا اعلام کنی؟؟

   1. Avatar هادی

    قطعا طب سنتی بهترین روش ممکن بهتر شدن حساسیت هست

  2. Avatar هادی

   قطعا طب سنتی بهترین روش ممکن بهتر شدن حساسیت هست

 32. Avatar محمد

  یکی از بهترین راه ها رفع خشکی بدنه
  وقتی رطوبت بدن زیاد بشه طی آن رطوبت بینی و چشم بیش تر میشود و به گردوغبار و عوامل حساسیت زا مقاوم میشویم
  شاید حتی درمان کامل پیدا کنیم
  سن جوانی طبع آدم خشک میشود و بیش تر حساسیت ها در این سن بروز میکند
  البته فقط نوشیدن آب زیاد کارساز نیست