حسگر عنبیه‌ی چشم گلکسی نوت ۷ محدودیت‌های زیادی دارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

آن‌قدر اخبار و اطلاعات از گلکسی نوت بعدی سامسونگ منتشر شده است که می‌توانیم با اطمینان بگوییم این گوشی، یک اسکنر عنبیه چشم دارد. این قابلیت جدید گلکسی نوت ۷ از یک فرستنده‌ی فروسرخ و یک دوربین استفاده می‌کند تا عنبیه‌ی چشم افراد را بررسی کند؛ در نتیجه می‌تواند در تاریکی یا از زاویه‌های بد هم چشم را درست تشخیص دهد.

سامسونگ گفته که بهتر است عینک‌های‌تان را در بیاورید.

با این حال، به نظر می‌رسد که این اسکنر، چندان هم بدون محدودیت نیست. عکس جدیدی از صفحه‌ی تنظیمات گلکسی نوت ۷ به بیرون درز کرده است که هشدارهای زیادی را برای استفاده از اسکنر عنبیه چشم به تصویر می‌کشد. برای مثال، اسکنر باید حداقل در فاصله‌ی ۲۰ سانتی‌متری چشم قرار داشته باشد. سامسونگ می‌گوید برای اینکه از چشم‌تان محافظت کنید، بهتر است اسکنر را در فاصله‌ی ۲۵ سانتی‌متری تا ۳۵ سانتی‌متری صورت بگیرید. احتمالا فرستنده‌ی مادون قرمز از فاصله‌های نزدیک به چشم آسیب می‌رساند. سامسونگ هم‌چنین گفته است که بچه‌های کوچک یا کودکان نباید از اسکنر چشم گوشی‌اش استفاده کنند.

Screenshots-show-iris-scanner-instructions Screenshots-show-iris-scanner-instructions (1)

سامسونگ حتی در توضیحات استفاده از اسکنر عنبیه چشم گلکسی نوت ۷ گفته که بهتر است عینک‌های‌تان را در بیاورید؛ چون عینک مانع از اسکن چشم می‌شود. این موضوع مطمئنا برای افرادی که همیشه عینک به چشم دارند، آزار دهنده خواهد بود.

ظاهرا تکنولوژی اسکنر عنبیه چشم در گوشی‌های هوشمند، قرار نیست مثل حسگر اثر انگشت سریع و کارآمد باشد. با این حال، تا عرضه‌ی رسمی گلکسی نوت ۷ و آزمایش آن نتیجه‌گیری نمی‌کنیم.

منبع: Phone Arena

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالابرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. علي

  به نظر من هنچین چیز ی انچنان لازم نیست

 2. M. Hosein Najafi

  العجب 😐 همین مایکروسافت سال پیش ۹۵۰XL رو داد اب حسگر عنبیه چشم و بدون این محدودیتا 😐

  1. M. Hosein Najafi

   با حسگر*

 3. اشکان

  من ترجیح میدم همون از حسگر اثر انگشت استفاده کنم تا اینکه بخوام با استفاده از حسگر عنبیه چشم به چشمم آسیب برسونم…
  البته امیدوارم این تکنولوژی در آینده پیشرفت کنه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما