حمایت قاضی نیویورک از اپل در همکاری نکردن با FBI

۱۳ آذر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

دعوای اپل و FBI سر آیفون قفل شده‌ی حمله‌ی «سن برناردینو» هوز هم ادامه دارد. دیروز یکی از قاضی‌های نیویورک به این موضوع اشاره کرده که دولت امریکا هیچ حقی ندارد شرکت اپل را مجبور به باز کردن قفل آیفون کند.

سازمان FBI می‌گوید که باز کردن آیفون متهم اصلی این پرونده می‌تواند اطلاعات بیشتری در اختیار آن‌ها قرار دهد.

برای پیش‌برد پرونده‌ی حمله‌ی سن برناردینو، سازمان FBI سعی کرده است تا از قانون All Writs Act امریکا استفاده کند. طبق این قانون که بیش از ۲۰۰ سال پیش تصویب شده، سازمان‌های قضایی ایالات متحده می‌توانند طبق قانون، از هر روشی برای پیشرفت پرونده‌های خود استفاده کنند.

«قاضی اورنستاین» درباره‌ی وضعیت فعلی اپل و FBI گفته است: “پس از بررسی حقایق و دعوای حقوقی هر دو طرف، من به این نتیجه رسیده‌ام که براساس هیچ کدام از قوانین، اپل هیچ وظیفه‌ای در کمک به دولت ندارد. در نتیجه من تقاضای دولت را رد می‌کنم.”

قاضی شهر نیویورک ادامه می‌دهد: “سوال این جا است که آیا دولت می‌تواند اپل را مجبور به باز کردن قفل کردن یک دستگاه کند؛ اینکه آیا قانون All Writs Act این موضوع و پرونده‌هایی شبیه به این را حل می‌کند. من به این نتیجه رسیده‌ام که این قانون در چنین پرونده‌هایی کاربرد ندارد.”

در حال حاضر چهار ماه است که پرونده‌ی حمله‌ی سن برناردینو باز مانده و به نتیجه نرسیده است. با اینکه محکومین این پرونده به اعمال خود اعتراف کرده‌اند، اما سازمان FBI می‌گوید که باز کردن آیفون متهم اصلی این پرونده می‌تواند اطلاعات بیشتری در اختیار آن‌ها قرار دهد.

مسوولان شرکت اپل هنوز هیچ حرفی درباره‌ی نظر قاضی اورنستاین نزده‌اند. چهره‌های معروف زیادی مثل «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل شرکت فیس‌بوک و «ساندار پیچای»، مدیر عامل گوگل، از حرکت اپل برای همکاری نکردن با FBI پشتیبانی کرده‌اند. از سوی دیگر، چند وقت پیش «بیل گیتس» گفت که اپل باید به دولت برای حل چنین مشکلاتی کمک کند.

منبع: Digital Trends

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar شایان داودی

  حتما دلیلی داشته که این ملت پیشرفت کردن و تمدن بسیار قدرتمندی ساختند. مطمئنا خیلیا میان و این موضوع رو خیال پردازی و ساختگی لقب میدن و میگن که برای فریب اذهان عمومی این بازی به راه افتاده.
  در واقع توی ذهن این افراد و جوامع ، اجرای صحیح عدالت یک رویا و خیال هست که هرجا داره اتفاق میفته ، ساختگیه و حقیقت نداره.

  1. Avatar محمد

   بله جناب داودی این افراد متوهمانی هستند که یه گوشی سامسونگ دستشون گرفتن و هر چیزی که ارتباطی به اپل داشته باشه رو ساختگی میبینند
   این افراد همون افرادی هستند که وقتی یک نفر توی فاجعه ی ترور فرانسه گوشی سامسونگش رو از جیبش درآورد و نشون داد تیر به گوشی خورده و جون اون رو نجات داده کلی باد به غبغب انداختن که ببینید سامسونگ چقدر خوبه! این یه نمایش کودکانه و ساختگی نیست بعد دعوای حقوقی FBI و اپل و تلاش اپل برای حفظ امنیت حریم شخصی کاربرانش میشه یه داستان ساختگی، این افراد حتی قدرت تجزیه و تحلیل این مساله هم ندارند که ببیند طرف دعوا چه سازمانی هست! فکر میکنند اگه سامسونگ کودکانه اون نمایش رو درست میکنه FBI هم اینقدر کوچک و بیکاره که بیاد چندماه چنین نمایشی درست کنه

   توضیحات بیشتر رو در این پست مطالعه کنید : همه‌ی آن‌چه درباره‌ی مناقشه‌ی اپل و FBI باید بدانید

 2. Avatar Hamid

  بازم یه نمایش عوام فریب،

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه