[اینفوگرافیک] حیات چگونه در زمین بوجود آمد؟

مهدی مومن زاده ۲۶ آبان ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۰ ۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

قبلا مقاله‌ای مفصل درباره‌ی چگونگی بوجود آمدن زندگی روی زمین منتشر کرده بودیم. گرچه این سوال که زندگی چگونه بوجود آمد، یکی بزرگترین پرسش‌های بشر است و تا به حال نتوانسته‌ایم به جوابی قطعی و مشخص برای آن برسیم. در اینفوگرافیک پیش‌رو فرضیه‌ها و نظریه‌های مختلف درباره‌ی پیدایش حیات به تصویر کشیده شده‌اند و مرور آن‌ها خالی از لطف نیست.

Earth_PR

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar حامد

  اگر کمی تعقل کنیم می بینیم علی ابن ابیطالب ۱۴۰۰ سال پیش طوری مسائلی که ما بعد از کلی اما و اگر بهش رسیدیم رو در حد فهم مردم اون زمان بیان کرده که واقعا شگفت انگیزه…

  اون موقع نمیشد از سیلیس و هیدروژن و اکسیژن حرف زد چون قابل فهم نبود برای همین از کلمات آب و خاک و دود استفاده می کردند

  در خطبه اول نهج البلاغه، درباره شگفتی آفرینش نخستین انسان، آمده است: «خداوند بزرگ، خاکی از قسمت های گوناگون زمین، از قسمت های سخت و نرم، و شور و شیرین گرد آورد. بعد آب بر آن افزود تا گلی خالص و آماده شد و با افزودن رطوبت، چسبناک گردید که از آن، اندامی شایسته و عضوهایی جدا و به یکدیگر پیوسته آفرید.خداوند، انسان را مخلوطی از رنگ های گوناگون، و چیزهای همانند و سازگار و نیروهای متضاد، و مزاج های گوناگونِ گرمی، سردی، تری و خشکی قرار داد».

 2. Avatar MoroN

  خوب بود ولی خیلی کوتاه و کم بود انتظار داشتم به وجود اومدن انسان رو هم توضیح بده و تکامل انسان و اینکه اول چی بوده و الان چیه … و بعد چی میشه .

 3. Avatar صالح

  از راست به چپ متن رو ميذارن نه از چپ به راست
  دقت كنيد تو طراحي
  كلا از رو نسخه اصلي زدين

  1. Avatar پژمان

   احسنت