درخت بکاریم و بیشتر نفس بکشیم؛ دیجی‌کالا حامی زمین سبز

خشایار شاهسون ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۵ 17 مارس 2018

شاید بهتر باشد درخت‌کاری را محدود به یک روز ندانیم. شهر آلوده‌ای مثل تهران نیاز دارد به لطف کاشت درختان سبز، هوای پاک نفس بکشد و آسمان آبی را تجربه کند. برای همین باور داریم، هر روز باید روز درخت‌کاری باشد تا درکنارهم بتوانیم برای حفظ زمین سبز و آسمان آبی تلاش کنیم و قدم بزرگی برداریم.

هفتمین پردیس درخت‌کاری کمربند سبز تهران توسط دیجی‌کالا افتتاح شد. کمربند سبز یکی از راه‌کارهای موثر برای مهار گرد و غبار است. توسعه پوشش گیاهی باعث می‌شود تا آلودگی ناشی از گرد و خاک کاهش پیدا کند. یکی از شعارهای‌های سال ۹۷ در دیجی‌کالا این است که همه چیز را باید از خودمان شروع کنیم. به همین مناسبت در واپسین روزهای آخر سال، تعدادی از کارکنان دیجی‌کالا به استقبال بهار رفتند و ۱۰۰۰ نهال کاشتند.

در این اقدام دیجی‌کالا، تعدادی از مسئولین محیط زیست شهرداری هم حاضر شدند و در مورد کمک به حل معضل هوای آلوده‌ی خوزستان و تعدادی از پروژه‌های مشابه صحبت شد. به زودی اخبار بیشتری را در این زمینه برایتان بازتاب می‌دهیم. دیجی‌کالا حفاظت از محیط زیست را از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌داند. دیجی‌کالا معتقد است حفاظت از زمین سبز و آسمان پاک باید یکی از دغدغه‌ی تمام شرکت‌ها و ارگان‌ها باشد. حالا با ورق خوردن تقویم و فرا رسیدن روزهای خوش بهاری، بهتر است از خودمان شروع و برای حفظ محیط زیست تلاش کنیم. به امید فرا رسیدن روزهای پاکی که دیگر نیاز به تعطیلی مدارس و هشدار سلامتی به شهروندان نباشد.

درخت‌ها همه‌چیز این شهر هستند؛ زیبایی‌ سخاوتمندی که نفس کشیدن را آسان‌تر می‌کند و امید می‌چپاند میان تماشای ساختمان‌های خاکستری. ما باور داریم کاشتن درخت باید آیین هر روزمان باشد، از این رو هزار راس درخت را در کمربند سبز تهران کاشتیم و از انرژی‌های خوب این کار سرمست شدیم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. محمد محمد

  سلام
  اصل کارتون قابل تحسینه

  اما بزرگواران ، ای کاش درخت کاج نمی کاشتید

  کاج مناسب اقلیم ایران نیست
  میوه که نداره
  کمترین تصفیه هوا را داره
  ریشش هم که کلی آب میکشه و …

  پدران ما خودشون را ملزم به کاشتن درخت میوه که مناسب سرزمین ایران بود میدونستن

  نه هر درختی

  به هر حال اصل کارتون قشنگ بود

 2. فرناز حيدري فرناز حيدري

  نيت كارتون خوب هست ولي متاسفانه كاشت اينهمه درخت غيربومي نه تنها منفعت ندارد كه ضرر هم دارد. فكر كنم بيش از ٥ مقاله در همين ديجي كالا مگ كار شده كه در اون مضرات گونه هاي غيربومي عنوان شده.

 3. علیرضا خردمند علیرضا خردمند

  ذات این کار شما بسیار با ارزش و زیباست…
  مرسی که مردم را با مهم ترین رسالت شهر نشینی یعنی حفظ محیط زیست آشنا می کنین و …
  مرسی و خدا حفظتون کنه…