۶۶ درصد گیمرهای کنسولی بازی‌ها را دیسکی می‌خرند

۲۲ مرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فروشگاه بازی

موسسه‌ی آماری «نیلسن» (Nielsen) گزارش سالانه‌ی خود از وضعیت صنعت بازی را منتشر کرده است؛ گزارشی که از جریان‌های مختلف و جدید صنعت بازی در سال گذشته می‌گوید.

گزارش کامل نیلسن موضوع‌های مختلفی مثل دیدگاه گیمرها به هدست‌های واقعیت مجازی یا تورنمنت‌های حرفه‌ای ورزشی و هم‌چنین ارتقا کنسول‌ها میان نسل را بررسی کرده، ولی شاید یکی از بخش‌های جالب این گزارش، وضعیت بازی‌های دیجیتال و فیزیکی باشد.

شما بگویید: خرید بازی دیسکی یا دیجیتالی

گیمرهایی که بالاتر از ۱۳ سال سن داشتند، در یکی از تحقیقات نیلسن به سوالات مختلفی پاسخ داده‌اند؛ سوالاتی مثل اینکه در هفته چقدر زمان برای بازی کردن صرف می‌کنند و ماهانه هزینه‌ی بازی کردن آن‌ها چقدر می‌شوند. سپس موسسه‌ی نیلسن پاسخ‌های داده شده را برای هر پلتفرم و اینکه آیا بازی‌ها را دیجیتال تهیه می‌کنند یا به صورت دیسکی و فیزیکی، به صورت جدا بررسی کرده است.

به طور کلی ۶۶ درصد کسانی که روی کنسول بازی می‌کنند، ترجیح می‌دهند بازی‌ها را به صورت دیسکی و فیزیکی خریداری کنند. این رقم برای کسانی که روی کامپیوتر بازی می‌کنند ۲۹ درصد است. از آن طرف، ۳۳ درصد کسانی که روی کنسول بازی می‌کنند بازی‌های خود را دیجیتال می‌خرند. برعکس گیمرهای کنسولی، بیشتر گیمرهای کامپیوتر بازی‌های خود را دیجیتال خریداری می‌کنند؛ طوری که ۷۱ درصد کسانی که روی کامپیوتر بازی می‌کنند ترجیح می‌دهند بازی خود را دیجیتال خریداری کنند.

گیمرهایی که بازی‌های خود را دیجیتال خریداری می‌کنند، فرقی نمی‌کند روی کنسول بازی کنند یا روی کامپیوتر، در هفته زمان بیشتری برای بازی کردن صرف می‌کنند. میانگین بازی کردن گیمرهایی که روی کامپیوتر بازی‌های خود را دیجیتال می‌خرند، ۷.۶ ساعت در هفته است. این رقم برای گیمرهای کنسول ۶.۴ ساعت در هفته است.

از طرف دیگر، کسانی که بازی‌های خود را فیزیکی خریداری می‌کنند به طور کلی هزینه‌ی بیشتری می‌کنند، چه روی کامپیوتر و چه روی کنسول.

در ادامه می‌توانید هم‌چنین ببینید هزینه‌ای که گیمرها در ماه می‌کنند صرف چه چیزی می‌شود. بازی‌های جدید، بیشتری سهم هزینه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند و محتوای دانلودی هم در رتبه‌ی دوم و پس از آن‌ها قرار گرفته‌اند.

می‌توانید گزارش کامل را از وب‌سایت رسمی نیلسن دریافت کنید. البته باید برای دریافت گزارش کامل یک درخواست ثبت کنید.

منبع: Nielsen

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Avatar پویا

  سلامتی ما ۳۴ درصدی ها

 2. Mahdi64333 Mahdi64333

  ۷ ساعت در هفته بازی کردن؟!
  پفففف! من که سال بعد کنکور دارم هفته ای بیشتر از ۱۵ ساعت بازی میکنم. (البته هفته ای یه عالمه ساعت هم درس میخونم :))

 3. Avatar Milad Hadifar

  آخه شما فروشگاه رو نگاه
  کور از خدا چی میخواد…
  وقتی بازی رو دیجیتالی میخری انگار نه انگار که بازی خریدی
  نمیدونم چرا

  1. Avatar shahabmp

   دوست عزیز وقتی یه بازیو دیسکی میخرید ممکنه گم بشه، خش بیوفته، از بین بره، دزدیده بشه و … ولی وقتی دیجیتالی میخریدش تا آخر عمرتون جای اون بازی توی اکانتتون محفوظه، با توجه به اینکه الان دیگه کنسولا دارن میرن به سمته بکوارد عقل حکم میکنه که آدم نسخه دیجیتالو بخره، گرچه داشتن بلوری بازی هم لذت خاص خودشو داره، ولی عقلانی نیست زیاد مخصوصا که اگه اینترنت خوبی داشته باشید دیجیتال به مراتب ارزونتر تموم میشه

 4. Avatar حسین

  با سلام آقای میرزایی ایا امکان هست که یه پادکست درباره بازی Metro Exodus ضبط کنین یا یه بررسی کلی انجام بدین با تشکر ازبرنامه خوبتون

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه