درون پلی استیشن شما احتمالا بسیار زشت است

زهرا غلامی ۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۷:۱۰ 22 می 2018

با گذر زمان، گرد و خاک زیادی درون دستگاه‌های الکترونیکی مثل کنسول بازی و کامپیوتر شخصی می‌نشیند.

دقت کرده‌اید وقتی که به کنسول بازی‌تان نگاه می‌کنید، در اطراف منفذهای تهویه، گرد و خاک می‌بینید؟ آن گرد و خاک‌ها تنها بخشی از گرد و خاک است که شما می‌توانید ببینید.

اگر کنسول پلی استیشن شما صدای بسیار زیادی دارد، آن را باز کرده و نگاهی به درون آن بیاندازید. ممکن است دلیل صدای بلند را پیدا کنید که آن هم حجم عظیم گرد و خاک نشسته روی قطعات داخلی دستگاه مورد علاقه‌ی شماست.

پلی استیشن

بهتر است که هر یک یا دو سال دستگاه‌های الکترونیکی خود را باز کرده و درون آن را با باد و هوا  تمیز کنید؛ (دستگاه‌های مکشی در بازار وجود دارند که به همین منظور طراحی شده‌اند.) فرقی هم نمی‌کند که دستگاه شما کامپیوتر شخصی باشد یا کنسول بازی. این بهترین سرمایه‌گذاری‌ای است که می‌توانید در حفظ و نگه‌داری دستگاه‌هایتان انجام دهید. البته به هیچ عنوان سعی نکنید با رطوبت و آب، درون دستگاه را تمیز کنید زیرا ممکن است بسوزد؛ این اتفاق برای بعضی از کاربران پلی استیشن ۳ رخ داده است. کسانی که پلی استیشن ۴ دارند باید بیشتر مراقب باشند. زیرا اندازه‌ و محل قرارگیری منافذ تهویه‌ی آن به گونه‌ای است که باعث می‌شود در مقایسه با ایکس باکس وان یا کامپیوتر شخصی، گرد و خاک بیشتری اطراف آن جمع شود.

1452465983761747751 1452465983885808167 1452465983984453671

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Kotaku

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. hassan hassan

    میشه طریقه ونکاتی که باید رعایت کنیم در باز کردن کنسول رو آموزش بدیدو بصورت یک کلیپ نشون بدید.
    (یه وقت کنسول رو باز نکنیم بعد از بستن یه پیچ اضاف بیاد)

  2. دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ جدید

    اوه اوه برم یه پولیور پیدا کنم منم یه دستی رو پلی استیشنم بکشم
    ممنون دیجی جان