در ایام محرم به این دو کتاب صوتی با ارزش گوش بدهید

۵ مهر ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۵ ۵ مهر ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
در ایام محرم به این دو کتاب صوتی با ارزش گوش بدهید

این روزها کافیست توی خیابان‌ها و کوچه‌ها سری بچرخانی و ببینی که هر گوشه‌ای تکیه‌ای برپا شده و مرد و زن، پیر و جوان، شیرخواره و موسپیدکرده، همه و همه کتیبه بر دیوار کوفته‌اند و سیاهی بر تن پوشانده‌اند.

«سیاه» رنگ غالب این شب‌ها و روزهاست. نه فقط برای اندوه و «عزای اشرف اولاد آدم» که برای آنکه نشان دهند بالاتر از سیاهی هم رنگی هست. رنگ سرخی که اگر نور مطلق و خدایی بر آن بتابد، هماره در دل عاشقان جوانه می‌زند و «سبز» می‌شود. عاشقانی که این روزها و پس از قرن‌ها همچنان عزادار پسر فاطمه(س) هستند.

ما نیز به سهم و توان خود تحفه‌هایی مهیا کرده‌ایم تا تقدیم ساحت حضرت حسین(ع) و عاشقان و محبانش کنیم. امید که قبول افتد.

 

پدر، عشق و پسر

سید مهدی شجاعی را احتمالا اغلب علاقه‌مندان به کتاب و قطعا همه‌ی مخاطبان ادبیات آیینی به خوبی می‌شناسند. مردی که هم موسپیدکرده‌ ادبیات است و هم دغدغه‌مند آیین و دین. توی همین دایره کسی نیست که شجاعی را بشناسند و قصه‌ی سراسر ادب «پدر، عشق و پسر» را نخوانده یا دست کم نامی از آن نشنیده باشد. عاشقانه‌ی اباعبدالله(ع) و «اکبر»ترین علیِ او.

حالا اگر همین کتاب را خودِ نگارنده از سر عشق و صبر و حوصله خوانده باشد، قطعا عطر و طعمش با آنچه ما می‌خوانیم و خوانده‌ایم زمین تا آسمان تفاوت دارد. اینطور نیست؟ بدون کمترین بزرگ‌نمایی پیشنهاد می‌کنیم شنیدن این روایت ماندگار را از دست ندهید.

کتاب صوتي پدر عشق و پسر

 

فصل شیدایی لیلاها

سید علی شجاعی نیز خلف صالح پدر است. او نیز از روی دست پدر آنچنان دقیق و درست مشق کرده که می‌توان از قلمش به همان اندازه لذت برد. «فصل شیدایی لیلاها» روایتی بدیع،‌ حماسی و در عین حال روضه‌وار است که کربلا و عاشورا را از زبان هفت نفر و با هفت نگاه متفاوت پیش چشم ما ترسیم و تصویر می‌کند. نگاهی که شاید کمتر کسی جسارت اینگونه دقیق شدن بر آن واقعه را داشته و یافته باشد. اما «علی» شجاعی به خوبی از پس آن برآمده است.

این کتاب ارزشمند را هم می‌توانید با صدای مصطفی رحماندوست، شاهین علائی‌نژاد، غلامحسین مراقبی، احسان چریکی، غلام بابوته و مسعود میرزایی در کنار موسیقی فوق‌العاده مهدی زارع بشنوید.

کتاب صوتي فصل شيدايي ليلاها

برچسب‌ها :
دیدگاه شما