میامی در قالب یک دستکاری بزرگ به فال‌آوت ۴ می‌آید

۶ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۳ ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Fallout: Miami

این که هر قسمت از مجموعه بازی‌های فال‌آوت در چه منطقه و شهری قرار دارد، روی حس و حالی که منتقل می‌کند و حتی قصه‌ی آن، تاثیر بزرگی دارد. برای مثال در بازی Fallout 3 با یک واشنگتن نابود شده روبرو شدیم، در بازی Fallout 4 جامعه‌ی بوستون و پارک‌ها ورزشگاه‌های آن را در دنیایی پساآخرالزمانی دیدیم و در بازی Fallout: New Vegas هم با صنعت سرگرمی و هتل‌ها و کازینوها برخورد کردیم. مجموعه‌ای از گیمرها به صورت خودجوش گرد هم آمده‌اند تا یک دستکاری بزرگ برای فال‌آوت ۴ بسازند؛ یک دستکاری که بازی را به «میامی» (Miami) می‌برد.

تیم سازنده‌ی این دستکاری (یا همان ماد) جدید، از زمان عرضه‌ی بازی Fallout 4 مشغول ساخت آن بوده‌اند. با این حال، دیروز برای اولین بار تریلری از این دستکاری به اسم «فال‌آوت: میامی» (Fallout: Miami) منتشر شد؛ تریلری که نتیجه‌ی این تلاش بلند مدت را به تصویر می‌کشد.

بازی Fallout 4

دستکاری‌های زیادی برای بازی‌های بتسدا ساخته می‌شوند؛ طوری که اگر بگوییم هر بخش بازی‌های بتسدا به دست گیمرها دستکاری و شخصی‌سازی شده است، اغراق نکرده‌ایم. گیمرها برای مجموعه‌های فال‌آوت و طومارهای باستانی (Elder Scrolls) دستکاری‌های مختلفی می‌سازند. برخی دستکاری‌ها در حد و اندازه‌ی تغییر یک عدد هستند، برخی به بازی سلاح و زره اضافه می‌کنند و برخی دیگر کوئست‌های بزرگ و طولانی. با این حال، هر از گاهی هم یک تیم کنار یکدیگر جمع می‌شوند تا دستکاری بزرگتری بسازند. مثل این ماد جدید بازی Fallout 4 که یک کوئست یا یک منطقه نیست، بلکه یک شهر بزرگ است.

البته قرار نیست با یک شهر در حد و اندازه‌ی بازی اصلی روبرو شویم؛ هر چه باشد صدها نفر روی ساخت یک بازی فال‌آوت کار می‌کنند و تیم سازنده‌ی ماد Fallout: Miami متشکل از چند نفر است.

فال‌آوت: میامی

با این حال، ماد Fallout: Miami شامل یک منطقه‌ی بزرگ خواهد بود؛ منطقه‌ای که یک کوئست اصلی و تعداد زیادی کوئست فرعی دارد. شخصیت‌های این کوئست‌ها هم‌چنین جدید هستند و دیالوگ‌های آن‌ها هم صداگذاری شده است.

سازندگان ماد فال‌آوت: میامی می‌گویند که نقشه‌ی شهری که می‌سازند، کمی از بسته‌ی الحاقی Far Harbor بزرگتر است. قرار است قصه‌ای که فال‌آوت: میامی تعریف می‌کند، حول موضوع تعادل بین نظم و آزادی باشد.

قرار است ما فال‌آوت: میامی چند گروه جدید به بازی اضافه کند. هر گروه قصه و طراحی خاص خودشان را دارند. شخصیت‌ها و گروه‌ها همگی با در نظر گرفتن جامعه‌ی میامی طراحی شده‌اند. برای مثال رییس گروه Tider Riders که عده‌ای موج سوار غارتگر هستند، یک غول هیپی-مانند است.

شخصیت فال‌آوت: میامی

معلوم نیست چه زمانی می‌توانیم ماد Fallout: Miami را بازی کنیم. این ماد فقط روی کامپیوتر عرضه خواهد شد، چون حجم بسیار زیاد آن امکان عرضه‌اش روی ایکس‌باکس وان را غیرممکن می‌کند. از طرفی، پلی‌استیشن ۴ هم که به خاطر سیاست‌های سونی اساسا از دستکاری‌ها پشتیبانی نمی‌کند.

حتما در ادامه تریلر ماد Fallout: Miami را ببینید. اینکه عده‌ای از گیمرها دست به ساخت چنین پروژه‌هایی می‌زنند، واقعا موضوعی قابل ستایش است.

دانلود تریلر با کیفیت Full HD

منبع: YouTube

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar shahabmp

    این ماد از نظر زمانی هم فکر کنم با زمان فال آوت ۴ فرق داره چون اگه اشتباه نکنم تو تریلر کاراکتر بازی داشت میگفت من زمان قبل از این اتفاقات و اون موقع که اینجا یه شهر ساحلی دوست داشتنی بودو یادمه، فال آوت ۴ اگه اشتباه نکنم بیشتر از ۱۰۰ سال بعد از اتفاقات آخر الزمانی که روی داده هست ولی اون صدا شبیه آدمای ۱۰۰ و خورده ای ساله نبود 😀

    1. نه دیگه، مطمئنا یه تیکه توی نقشه‌ی بازی اضافه می‌شه که توش کوئست داره و این چیزا. مثل بسته الحاقی Far Harbor. توی همون دوره‌ی زمانی میشه اساسا.
      صدای بدبخت هم خوب بود! دیگه یارو واسه ماد صداپیشه آورده خودش خیلیه!