گزارش اختصاصی دیجی‌کالا: سامسونگ اولین دستگاه پخش‌کننده‌ی بلو-ری ۴K را معرفی کرد

۱۲ شهریور ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

سامسونگ در جریان کنفرانس مطبوعاتی‌اش از اولین دستگاه‌های پخش‌کننده‌ی بلو-ری ۴K رونمایی کرد. این دستگاه در مقایسه با پخش‌کننده‌های عادی بلو-ری به مراتب وضوح و کیفیت بالاتری ارایه می‌دهد.

شرکت سامسونگ ساعتی پیش در نمایشگاه IFA اولین دستگاه پخش‌کننده‌ی بلو-ری ۴K در جهان را معرفی کرد.

در بلو-ری ۴K دقت تصویر ۴ برابر و دقت رنگ ۶۴ برابر دستگاه‌های بلو-ری عادی می‌شود. از این گذشته، این دستگاه می‌تواند کیفیت محتوای هر نوع دیسکی را افزایش داده تا دقت تصویر ۴K را در اختیار کاربر قرار دهد.

سامسونگ از قیمت یا زمان عرضه‌ی این محصولش به طور مشخص چیزی نگفت.

این فرمت تصویری که با نام Ultra-High Definition هم شناخته می‌شود در سطحی بالاتر از دیسک های بلو-ری عادی قرار دارد. انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی اولین دیسک‌ها و پخش‌کننده‌های این فرمت به فروش بروند؛ اما تا قبل از امروز هیچ یک از این دستگاه‌ها رسما رونمایی نشده بودند.

بلو-ری 4K

تمام شرکت‌های سازنده‌ی تلویزیون به سراغ تکنولوژی ۴K رفته‌اند تا دوباره مشتریان را به خرید تلویزیون ترغیب کنند. یکی از مهم‌ترین مشکلات تکنولوژی ۴K یا UHD این است که محتوای مناسب برای این دست از نمایشگرها وجود ندارد. عرضه‌ی یک دستگاه پخش‌کننده‌ی بلوری با قابلیت اجرای ویدیوهای UHD به حل مشکل محتوا کمک می‌کند.

در حال حاضر شبکه‌های استریم ویدیو در اینترنت مثل آمازون و نتفلیکس (Netflix) فیلم‌های ۴K استریم می‌کنند؛ اما کیفیت آنها به اندازه‌های دیسک‌های بلو-ری UHD بالا نیست.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه