دنیا را از دید یک گربه ببینید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

متاسفانه نمی‌توانیم به راحتی گربه‌ها زندگی کنیم: هر روز بخوابیم، با هر چیزی خوشحال شویم یا اینکه روی پاهای‌مان فرود بیاییم. اما اخیرا این امکان فراهم شده است تا حداقل بتوانیم قسمت کوچکی از دنیا را از چشمان یک گربه ببینیم.

ژاپن وب‌سایت جدیدی راه‌ انداخته که شبیه گوگل استریت ویو است، اما از دید یک گربه دنبال می‌شود؛ آن هم گربه‌ای که به دنبال گربه‌های دیگر در بالای پشت بام‌ها یا کوچه‌های خیابان می‌گردد.

این ایده توسط استان هیروشیمای ژاپن ارایه و راه‌اندازی شده است. مسوولان این استان وب‌سایتی را به راه‌انداخته‌اند که توسط آن می‌توان شهر «اونومیچی» را از دید یک گربه دید. این شهر در واقعیت هم پر از ‌گربه‌ است و حتی موزه‌ای مختص «مانکی-نکو» یا همان گربه‌های عروسکی ژاپنی دارد.

این وب‌سایت که Cat Street View نام گرفته، ساختاری کاملا شبیه سرویس Street View شرکت گوگل دارد. در واقع، مسوولان استان هیروشیما گفته‌اند که این وب‌سایت توسط همان کسانی ساخته شده است که گوگل استریت ویو را ساخته بودند. گشت و گذار در این وب‌سایت دقیقا از دیدگاه یک گربه است؛ طوری که فروشگاه‌ها و مکان‌هایی که گربه‌ها می‌توانند به راحتی در آن جا حرکت کنند را نشان می‌دهد، یا اینکه مکان گربه‌های دیگر شهر را مشخص می‌کند. برای اینکه فراموش هم نکنید که یک گربه هستید، با هر کلیک در این سایت یک «میو» هم می‌شنوید.

با توجه به اینکه گربه‌ها فقط هم روی زمین حرکت نمی‌کنند، در برخی مواقع هنگام حرکت روی نقشه از روی پشت‌بام‌ها سر در می‌آورید.

مسوولان استان هیروشیما گفته‌اند که می‌خواهند تا ماه آینده، نقشه‌های بیشتری را به این وب‌سایت اضافه کنند.

اگر می‌خواهید خودتان این نقشه را تجربه کنید، از این لینک استفاده کنید.

Neko1 Neko2 Neko3 Neko4 Neko5 Neko6 Neko7 Neko8

منبع: Business Insiderدیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. حمید

    خیلی جالبه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما