دوبی قصد دارد از ربات‌های خودران به عنوان نیروی پلیس استفاده ‌کند

۱۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

خیال‌انگیز به نظر می‌رسد؛ این که در خیابان‌ شهر قدم بزنیم و در کنار خودمان یک ربات کوچک خودران ببینیم؛ رباتی که پلیس خیابان‌هاست و وظیفه حفظ امنیت شهر را برعهده دارد! اما جالب است بدانید که دوبی قصد دارد به زودی تبدیل به اولین شهری در جهان شود که از همین ربات‌ها در خیابان‌های شهر استفاده می‌کند.

هنوز زمان دقیق برای اجرای این پروژه مشخص نشده اما گزارش‌ها خبر داده‌اند که تا تا آخر سال میلادی جاری در دبی شاهد حضور ربات‌های خودران در نقش پلیس هستیم. این ربات‌ها بر پایه فعالیت استارت‌‌آپ OTSAW Digital شکل گرفته و در سنگاپور ساخته می‌شوند.

اگر این اقدام صورت بگیرد، دوبی اولین شهری در دنیاست که از ربات‌های O-R3 به عنوان نیروی پلیس بهره می‌برد. ربات‌های O-R3 به عنوان ماشین‌های هوشمند شناخته می‌شوند که می‌توانند محیط اطراف خود را به صورت سه بعدی اسکن کنند و قابلیت یادگیری از الگوریتم‌های جدید را دارند. در ادامه می‌توانید تصویری از محیط تحلیل‌گر این ربات را ببینید.

این طور که اعلام شده، حضور این ربات‌ها به معنی حذف نقش افسران پلیس و نیروی انسانی در این زمینه نیست، بلکه قرار است از آن‌ها برای کمک هرچه بیشتر برای انجام وظایف ساده پلیس استفاده شود. در راستای اجرای این طرح ادعا شده که بهره جستن از این فناوری و ساخت ربات‌های هوشمند، به منظور کمک به سرویس امنیتی است تا از خطرات احتمالی جلوگیری به عمل بیاید و باعث حفظ آسایش هرچه بیشتر مردم شود.

دوبی تصمیم دارد از این ربات‌ها تا سال ۲۰۳۰ در نقش پلیس‌های توانمند در ابعاد وسیع‌تر استفاده کند. هنوز مشخص نیست که استفاده از ربات‌ها در عمل، واقعا مفید و کاربردی خواهد بود یا نه؟

نظر شما در این‌باره چیست؟

منبع: Ubergizmo
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما