در ساخت دوربین آیفون ۷ از یاقوت استفاده شده است

۱۵ مهر ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۱ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در حالی که قبلا گفته شده بود اپل در ساخت دوربین آیفون ۷ از یاقوت استفاده نمی‌کند، این شرکت تایید کرد که لنز گوشی جدید از یاقوت کبود تشکیل شده که باعث می‌شود گوشی در شرایط خاص عکس‌های بسیار شفاف و با کیفیتی بگیرید.

 

دوربین آیفون ۷ از یاقوت ساخته شده است.

اپل در گذشته از یاقوت روی دکمه‌ی تشخیص اثر انگشت استفاده می‌کرد. استفاده از یاقوت باعث می‌شود که یکسری از بخش‌های گوشی در برابر خط و خش مقاوم باشند؛ اما در آزمایش‌های انجام شده، دوربین آیفون ۷ سریع آسیب می‌بیند و خط میافتد. اپل درباره‌ی این موضوع گفته:” لنز دوربین بسیار باریک است و یک لایه‌ی خیلی نازک از یاقوت روی آن قرار گرفته است. به همین دلیل چیزی به این باریکی سریعا آسیب می‌بیند. یاقوت به‌کار رفته روی دوربین آیفون از یاقوت به‌کار رفته روی اپل واچ هم نازک‌تر است.”

اپل در ادامه‌ی صحبت‌هایش گفت:” لنز دوربین تا یک مقدار فشار را تحمل می‌کند، اما باریک‌ بدون لنز‌ها باعث می‌شود که در برابر خط و خش مقاوم نباشد.”

پس در زمان استفاده از آیفون ۷ باید مراقب باشید که به دوربین آن فشار زیادی وارد نشود و آن را در معرض وسایل تیز قرار ندهید.

 

منبع: Ubergizmo

‌‌‌‌‌‌

 

telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar سان

  نمیدونم تو کل رنگهای سری هفت اینطوریه یا فقط مت بلک ضد خط و خش بود.کلیپی پیدم که با سکه خط های مختلف صاف و دورانی و دایره بصورت خش و حک کشیدن ولی با کشیدن انگشت روی بدنه گوشی رفع شد خیلی ساده.

 2. Avatar سان

  خیلی باعث ناراحتی و نگرانیه صاحبان آیفون ۷هست،فکر کنم برای همین مساله محافظ لنز به اکسسوری ها اضافه شده.هرچند بخاطر روشنایی و کیفیت بیشتره ولی کاش این اشکال مرتفع میشد.

 3. Avatar ز

  خداشاهده گوشی نوکیا ۱۱۰۰ از ایفون بهتره

 4. Avatar Next is Now

  کلا آیفون خوراک خط و خش افتادنه چه بدنه چه لنز دوربین

 5. Avatar شهاب

  این خساستها چیه خوب ، یکم بیشتر بهش لایه اضافه میکردی ، تو که خوب پول میگیری ، ۱۰ دلار بیشترم روش .

 6. Avatar سجاد

  خب این خیلی بده که سریع خط و خش میوفته روش