پاول دورف از تایید آپدیت تلگرام برای iOS خبر داد

امیرحسین میرزایی ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۵ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
حذف تلگرام از اپ استور
ظاهرا اپل با وجود درخواست روسیه برای حذف تلگرام از اپ استور فعلا با دوروف و تیم او کنار آمده است. مدیر عامل تگلرام در حساب کاربری توییتر خود از تایید آپدیت جدید تلگرام برای iOS خبر داد.

اگر به خاطر داشته باشید، چند روز پیش از تقاضای دولت روسیه برای حذف تلگرام از اپ استور گفتیم؛ تقاضایی که در واقع یک تهدید قضایی از سوی دولت روسیه به سمت اپل بود و نه تنها از این شرکت می‌خواست که پیام‌رسان تلگرام را تمام و کمال حذف، بلکه ارسال نوتیفیکشن‌های فعلی آن را هم مسدود کند. پریروز مدیر عامل تلگرام، یعنی «پاول دورف» (Pavel Durov) در قالب یک پیغام از کاربران پیام‌رسان خود در سیستم عامل iOS عذرخواهی کرد و گفت که اپل مانع انتشار آپدیت نسخه‌ی iOS تلگرام شده است؛ آن هم نه فقط در روسیه، بلکه در تمام دنیا.

آپدیت نشدن تلگرام روی سیستم عامل موبایل اپل مشکلاتی برای کاربران آن به وجود آورده است، چون برخی از قابلیت‌های تلگرام روی آپدیت جدید iOS کار نمی‌کنند.

آپدیت جدید تلگرام

دورف در پیغام خود گفته بود:‌ «از زمانی که مسوولان روسیه به اپل دستور داده‌اند تا تلگرام را از روی اپ‌استور حذف کند، اپل هم اجازه‌ی آپدیت کردن اپ iOS را به تلگرام نمی‌دهد. روسیه فقط ۷ درصد کل کاربران تلگرام را تشکیل می‌دهد، ولی اپل آپدیت کردن تلگرام را در تمام دنیا از اواسط ماه آوریل مسدود کرده است.»

با این حال، ظاهرا اپل فعلا با دورف و تیم او کنار آمده است. مدیر عامل تگلرام در حساب کاربری توییتر خود از تایید آپدیت جدید تلگرام برای iOS خبر داده است.

پاول دورف پس از آپدیت شدن اپ تلگرام روی iOS مستقیما یک توییت به «تیم کوک» (Tim Cook)، مدیر عامل اپل، ارسال و از او تشکر کرده است.

پاول دوروف تلگرام اپل

نمی‌دانیم دقیقا چه آینده‌ای در انتظار تلگرام در روسیه است. می‌توانیم مطمئن باشیم که مشکلات بین روسیه و تلگرام ادامه خواهند داشت؛ مشکلاتی که اپل هم اخیرا درگیر آن شده است.

دولت روسیه گفته که نه تنها دستور حذف تلگرام از اپ استور را به اپل داده است، بلکه با گوگل هم برای حذف این پیام‌رسان از پلی‌استور وارد مذاکره شده.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما