راهنمای خرید لوازم رشته‌های هنر و معماری

۳۰ مرداد ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
دانشجوی هنر و معماری

هم‌زمان با تمام شدن تابستان فصل استراحت و تفریح بچه مدرسه‌ای‌ها و دانشجوها هم تمام می‌شود و کم کم باید وارد فضای درس خواندن بشوند. وقتی صحبت از بازگشت به مدرسه می‌شود، یعنی وقت خرید جذاب لوازم التحریر فرا رسیده است؛ همه لیست وسایلشان را دست می‌گیرند و به دنبال پیدا کردن لوازمشان راه می‌افتند. دانشجوهای هنر و معماری علاوه بر لوازم دانشگاهی معمولی به لوازم و ابزار دیگری هم احتیاج دارند که برخی از آن‌ها را اول سال تحصیلی می‌خرند و برخی دیگر که مصرفی‌اند لازم است در طول سال دوباره خریده شوند؛ مثل ماژیک‌های طراحی، مدادها، راپید، پاستل و رنگ و غیره. برخی لوازم ضروری‌اند و برخی دیگر حیاتی! این لوازم را همه لوازم التحریر فروشی‌ها نمی‌فروشند و برای خریدشان باید از یک سر شهر به یک سر دیگر رفت تا شاید چیزی که می‌خواهید را پیدا کنید. برای همین چند سالی است که همه لوازم نقاشی، طراحی و معماری را خیلی راحت‌تر از قبل، به صورت آنلاین می‌خرند.

مداد آبرنگی ۴۸ رنگ فابر کاستل

مدل Sketch

خرید مداد رنگی آبرنگیمداد رنگی آبرنگی یکی از جذاب‌ترین لوازم نقاشی است. مداد رنگی آبرنگی مثل قرص آبرنگ عمل می‌کند و علاوه بر آن این ویژگی را دارد که می‌توان بافت‌هایی با آن ایجاد کرد که با آبرنگ و قلمو نمی‌شود. این جعبه مداد رنگی ۱۲ تا مداد رنگی دارد که شاید فکر کنید برای یک نقاشی کم باشد اما اصلا این‌طور نیست. طراحان بزرگ با دو سه مداد رنگی کار می‌کردند و اثری خلق می‌کردند که هیچ‌وقت از تماشا کردنش سیر نمی‌شویم. از این گذشته این بسته ۱۲ رنگ اصلی را دارد و می‌توانید راحت به تنالیته‌های رنگی که احتیاج دارید برسید. در ضمن برعکس مداد رنگی‌های آبرنگی دیگر این مدادها بدنه مثلثی دارند که انگشت‌ها را بعد از مدت طولانی خسته نمی‌کند و حس خیلی ارگونومیکی دارد.

مداد آبرنگی جزو آن دسته از ابزار نقاشی و طراحی است که در دوران دانشگاه خیلی از آن استفاده نخواهد شد، پس نگران تمام شدن و این‌که باید مجددا آن را بخرید نباشید. مداد رنگی آب رنگی چیزی نیست که زود تمام شود پس حتما نوع با کیفیت آن را بخرید و نگران نباشید. برای کسانی که قبلا از مداد رنگی آبرنگی استفاده نکردند باید بگوییم طرز کار این مدادها دقیقا مثل مداد رنگی معمولی است؛ شما می‌توانید با آن‌ها روی کاغذ گرم بالا یا مقوا نقاشی یا طراحی کنید. اما بعد از آن این امکان را دارید که با یک قلموی خیس روی خطوط خود بکشید و ببینید که چطور رنگ‌ها مثل آبرنگ در هم می‌روند و سایه‌های مختلفی ایجاد می‌شود.

خرید محصول از دیجی‌کالا

محصولات مشابه در دیجی‌کالا

پاستل گچی ۴۸ رنگ فابر کاستل

سری Creative Studio

خرید پاستل گچییک بسته پاستل گچی شاید قشنگ‌ترین ابزار نقاشی و طراحی باشد. لذت تماشا کردن این رنگ‌های جذاب و درخشنده به تنهایی دلیل کافی برای خرید پاستل گچی ۴۸ رنگ فابر کاستل توسط خیلی از دانشجویان هنر است.

تفاوت این پاستل گچی‌ فابل کاستل با بقیه در ابعاد پاستل‌هاست. ابعاد این پاستل‌‌ها کوچک‌تر است و به همین دلیل هم قیمت ارزان‌تری نسبت به پاستل‌های ۴۸ عددی دیگر دارد. اگر پاستل گچی ابزار اصلی شما نیست و بعضی وقت‌ها با پاستل گچی کار می‌کنید، این ست برای شما بهترین است چون تنوع رنگی ۴۸ تایی آن فوق‌العاده است و بافت نرم آن لذت طراحی را دوچندان می‌کند. رنگ‌ها خیلی راحت باهم ترکیب می‌شوند و بافت خیلی خوبی برای سایه‌زنی به شما می‌دهند. این پاستل‌ها را می‌توانید هم روی کاغذ و هم روی مقوا استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده از مقوای اشتنباخ سیاه است؛ رنگ سیاه درخشندگی و کنتراست رنگ‌‌ها را چند برابر و حس‌و‌حال کار را عوض می‌کند. می‌توانید از لبه‌های پاستل برای جزییات و از پهنای آن برای سایه‌زنی‌های گسترده استفاده کنید؛ فقط حواس‌تان باشد چون این پاستل‌ها کوچک‌تر از بقیه هستند برای کار خود از مقوا و کاغذهای سطح کوچک‌تر استفاده کنید که برای یک طراحی پاستل‌تان تمام نشود.

خرید محصول از دیجی‌کالا

محصولات مشابه در دیجی‌کالا

قلم مو تخت پارس آرتیست

مدل زبر – ست ۶ عددی

قلمو نقاشیقلمو خریدن از مغازه کار لذت بخشی بود اگر، فروشنده اجازه می‌داد که تمام قلمو‌ها را با دست امتحان کنیم و ببینیم موهای کدام قلمو را بیشتر دوست داریم؛ اما خب فروشنده‌ها که اجازه نمی‌دهند ما قلموهای آکبند را دستکاری کنیم؛ پس اگه قرار است به قلموها دست نزنیم چرا این همه راه برویم وقتی که می‌‌توانیم همان قلمو را آنلاین بخریم؟

قلموی خوب در بازار کم است و تعداد برندهای موجود هم بسیار محدود. در بین برندها برند ایرانی پارس سال‌هاست که قلمو‌های با کیفیت در کنار بوم نقاشی و باقی لوازم هنر می‌سازد. با توجه به قیمت بالایی که قلمو‌های خارجی دارند، پارس انتخاب کاملا به صرفه‌ای است. از این گذشته قلموها یک ابزار مصرفی هستند و بعد از کار زیاد باید عوض شوند وگرنه نقاشی را خراب می‌کنند؛ نمی‌توان رنگ را به خوبی با قلموی خشک شده یا کچل روی بوم پخش کرد. این ست ۶ عدد قلمو با سر تخت و موی زبر در شماره‌های ۲، ۶، ۱۰، ۱۴، ۱۸ و ۲۲ دارد. این قلموها برای کار با رنگ روغن بسیار مناسب هستند؛ خصوصا برای کسانی که تازه نقاشی با رنگ روغن را شروع کردند ولی از مرحله اولیه و بوم سابیدن گذشته‌اند. این قلموها عمر خوبی دارند و اگر خیلی مبتدی نباشید و قلموهای خود را بعد از استفاده بشویید، احتمالا سال‌ها برای شما عمر می‌کنند.

خرید محصول از دیجی‌کالا

محصولات مشابه در دیجی‌کالا

میز نور قابل حمل

طرح ورسا ۲

میز نور نقشه کشیمیز نور یکی از آن ابزارهایی است که یک عمر به درد می‌خورد؛ البته اگر تصمیم داشته باشید تا آخر عمر طراح، نقشه‌کش یا معمار بمانید. با یک میز نور شما می‌توانید هر طرحی را راحت‌تر بکشید. مثلا اگر بخواهید یک طرح را تکرار کنید، کارهای نقشه‌کشی دقیق انجام دهید یا اگر بخواهید ترام کار کنید، یک میز نور در خانه خیلی به کار می‌آید؛ مخصوصا شب‌های ارائه که همه‌ی کارها روی دستمان مانده. بعضی افراد هستند که به جای یک میز نور از چراغ قوه و میز شیشه‌ای که خودشان سرهم کرده‌اند استفاده می‌کنند، ولی باور کنید کیفیت کار روی این دو میز باهم قابل مقایسه نیست.

میز نور قابل حمل ورسا سایز A3 است و به همین دلیل برای تازه‌واردان رشته‌های هنر و معماری خیلی پرکاربرد است؛ چراکه اکثر طراحی‌های اولیه معمولا روی کاغذهای A3 انجام می‌شوند و شما با مشکل به هم ریخته شدن تناسبات روبه‌رو نخواهید شد. یکی از ویژگی‌هایی که باعث شد این میز کارآمدتر باشد، وجود دسته برای حمل و نقل آن است. وزن این میز نور ۳ کیلو بیشتر نیست و می‌توانید راحت آن‌ را با خودتان به دانشگاه ببرید و روی میزهای دانشگاه یا حتی روی زمین از آن استفاده کنید.

خرید محصول از دیجی‌کالا

محصولات مشابه در دیجی‌کالا

کیف آرشیو سهند

سایز A3

کیف آرشیوکیف آرشیو به نوعی مهمترین قسمت لوازم دانشجوهای هنر و معماری است. اگر کیف آرشیو نداشته باشید اصلا دانشگاه نمی‌توانید برید! طراحی‌ها، نقاشی‌ها، خط‌کش‌ها و تخته شاسی‌ فقط در کیف آرشیو جا می‌شوند و اگر کیف آرشیو نداشته باشید باید وسایل‌تان را دست‌تان بگیرید و خب این اصلا برای یک دانشجو یا بهتر بگوییم یک آرتیست جذاب نیست! اصلا شاید بهتر بود برای این راهنمای خرید به جای کوله‌ات را ببند می‌گفتیم کیف آرشیوت را ببند! داشتن کیف آرشیو خیلی مهم است چون حتی اگر برای بردن و آوردن لوازم از آن استفاده نکنید می‌توانید برای آرشیو کردن طراحی‌ها و نقشه‌ها در خانه از آن استفاده کنید تا سالم بمانند و مجبور نشوید آن‌ها را لوله یا خدایی ناکرده تا کنید!

یکی از مزیت‌های کیف آرشیو سهند وجود یک بند قفل‌دار داخل کیف است که مثل یک کمربند محکم کاغذها و مقواها را داخل کیف سر جای خود نگه می‌دارد. از طرف دیگر از آن جایی که از مواد پلاستیکی ساخته شده است وزن سبکی دارد و ضد آب است.

خرید محصول از دیجی‌کالا

محصولات مشابه در دیجی‌کالا

مداد گرافیت فابر کاستل

مدل Pitt قطر نوشتاری ۶B

مداد طراحییکی از بهترین ابزارهای طراحی مداد گرافیت است. با گرافیت می‌توان سطوح و خط‌های متنوع ایجاد کرد. به دلیل پهنی سطح آن مهم نیست که شما روی چه ابعاد کاغذی طراحی می‌کنید. فابرکاستل هم که یکی از بهترین برندهای لوازم تحریر است و می‌توانید با خیال راحت به آن اعتماد کنید. این مداد گرافیت ۶B است و به انداز ه کافی تیره است.

هم برای تازه‌کاران و هم برای حرفه‌ای‌ها مداد گرافیت یک ابزار پرطرفدار است. پس اگر ترم اولی هستید، می‌توانید همین ابتدا مداد گرافیت خودتان را بخرید تا کار با آن را به خوبی یاد بگیرید و خیال‌تان هم راحت باشد که حالا حالاها تمام نمی‌شود و مدت‌ها می‌توانید با آن کار کنید. اگر می‌خواهید از نوک گرافیت خود برای طراحی جزییات استفاده کنید می‌توانید با کاتر مداد گرافیت خود را تیز کنید. مثل بقیه ابزار طراحی، گرافیت هم باید با کاتر تیز و تراشیده شود تا سطح مقطع آن بیشتر باشد.

خرید محصول از دیجی‌کالا

محصولات مشابه در دیجی‌کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar محمد

    لطفا برای دانشجویان علوم تجربی هم چنین پرشنهادی قرار بدید.ممنون.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه