راه اندازی خط تولید سایپا ۱۳۱ یورو ۴ در عراق

۳۰ مهر ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به گزارش سایت ایران‌جیب، گروه خودرو سازی سایپا با فروش بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو سواری با کاربری شخصی و تاکسی در عراق توانسته است به طور میانگین در چند سال گذشته حدود ۳۰ درصد از بازار خودرو سواری عراق را به خود اختصاص دهد به طوری که طی سال های اخیر توانسته به صورت متوالی عنوان پرفروش ترین خودروی سواری در بازار عراق را کسب کند.

به دلیل استقبال مشتریان عراقی از خودروهای گروه سایپا و به ویژه خودرو سایپا ۱۳۱ که در گذشته به صورت خودرو کامل به عراق صادر می شد، گروه خودرو سازی سایپا توانست در سال ۱۳۹۶ با ارائه نسل جدید این خودرو مجهز به ترمز ABS ، ایربگ و موتور یورو ۴ و آپشن مالتی مدیا خط تولید این محصول را در عراق راه اندازی کند. پیش بینی می شود با توجه به استقبال بسیار زیاد از این محصول مردمی سایپا در عراق، تا پایان سال ۲۰۱۸ تعداد ۲۰ هزار دستگاه به تولید و عرضه برسد. همچنین باتوجه به استقبال مشتریان عراقی از خودروهای اتوماتیک، به زودی خط تولید خودرو آریو با مشارکت نماینده فروش سایپا و وزارت صنایع کشور عراق در سایت اسکندریه راه اندازی خواهد شد.

علاوه بر این باتوجه به لزوم استفاده از سوخت های پاک و به منظور حفظ محیط زیست از یک سو و لزوم پائین آوردن هزینه های مصرف سوخت خودرو، گروه خودرو سازی سایپا در نظر دارد خودروهایی با مصرف سوخت LPG در عراق تولید و روانه بازار کند. در حال حاظر نمونه هایی از این محصولات تولید شده است که به زودی و پس از اخذ تاییدیه های لازم از مبادی ذی ربط در عراق تولید انبوه این محصولات نیز آغاز خواهد شد. گفتنی است سهم اعظم بازار خودروی سواری اکونومی بازار عراق به محصولات سایپا تعلق دارد.

منبع: ایران جیب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷ دیدگاه
 1. Avatar امیر رازقی

  کاش زمان جنگ پراید اختراع شده بود حکمه ار پی جی رو داشت

 2. Avatar سعید

  چرا نگفتید تو عراق به چه قیمتی فروخته میشه که این قدر تو خریدش استقبال میشه .

 3. Avatar امیرحسین

  نمیشه کلا سایپا بره عراق؟

 4. Avatar mehdi

  از سال ۲۰۱۸ عراق هم به جمع کشور های با تعداد مرگ و میر بالا در تصادفات رانندگی اضافه خواهد شد!!!

 5. Avatar فاطمه معتمدی

  تلافی ۸ سال جنگ تحمیلی

 6. Avatar ///mahdispd

  به جون عراقی ها نیفتید!!

 7. Avatar حسین

  برای عراق ۲الی ۳میلیون برای ایران ۲۵ میلیون …….