سامسونگ در مظان اتهام رسوایی سیاسی کره جنوبی

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۵ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

امروز خبرگزاری‌های کره جنوبی اخبار و اطلاعاتی منتشر کردند که بر اساس آن‌ها، شرکت سامسونگ در مضان اتهام شرکت داشتن در رسوایی سیاسی پیش آمده برای رییس جمهور و معاون این کشور قرار گرفته است. این اتهام توسط یکی از دادستان‌های کره جنوبی وارد شده و بر اساس آن «لی جائه-یونگ» (Lee Jae-Yong) رییس جوان هیات مدیره‌ی سامسونگ جهت ارایه‌ی توضیحات در خصوص این رسوایی بیش از ۲۲ ساعت مورد بازجویی قرار گرفته است.

بر اساس ادعای مطرح شده توسط خبرگزارهای کره تعدادی از شرکت‌های بزرگ این کشور مثل سامسونگ به بعضی از نزدیکان رییس جمهور مبالغی پرداخت کرده‌اند تا از این طریق بتوانند نفوذ بیش‌تری را برای مجموعه‌ی خودشان به دست بیاورند؛ یکی از نام‌هایی که در این رسوایی سیاسی به بیرون درز کرده، لی جائه-یونگ است. البته بر اساس اطلاعات منتشر شده هنوز هیچ‌کدام از این ادعاها ثابت نشده و پرونده روند حقوقی خودش را طی می‌کند. در خبرها آمده که سامسونگ نزدیک به ۲۵ میلیون دلار به سازمانی کمک کرده که توسط رییس جمهور کشور کره تاسیس شده است. گفته شده که سامسونگ با پرداخت این مبلغ توانسته شرایطی را فراهم کند تا دولت کره از سامسونگ در ادغام با شرکت دیگری با نام  Cheil Industries حمایت کند. شرکت Cheil Industries در زمینه تولید پارچه، لباس و حتی متریال‌های الکترونیکی فعالیت می‌کند. سامسونگ در سال ۲۰۱۵ این شرکت را با قیمت ۸ میلیارد دلار خریداری کرده است.

نفوذ شرکت‌های بزرگ و مطرح و تاثیرگذاری آن‌ها در امورات دولتی و سیاست‌‌های کلان کشور کره جنوبی پدیده‌ی جدیدی نیست و مدت زمان زیادی است که این مجموعه‌ها حتی در پارلمان کره نفوذ مشخص و قانون‌مندی دارند. اما در این مورد خاص بخاطر اتهاماتی که به رییس جمهور کره وارد شده است، مواردی که مستقیما به او مربوط می‌شوند، با حساسیت بیش‌تری دنبال می‌شود. اتهام وارد شده به مجموعه‌ی سامسونگ هم از جمله‌ی همین موارد است و باید با طی مسیر قانونی صحت آن تایید بشود.

منبع: sammobile

‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷ دیدگاه
 1. Avatar حسن

  هر دم از این باغ بری میرسد

 2. Avatar سام

  امکان انحلال سامسونگ هم وجود دارد؟

  1. Avatar ///mahdispd

   اقا سام تو نگران نباش اگه همچین اتفاقی هم بیفته برا اپل زودتر اتفاق میفته

  2. Avatar ح.م

   اولا مگه فلافلیه که با چنین خبری تعطیل بشه؟
   دوما اپل روزی 4 تا پتنت میدزده سر و مر و گندهداره به کاراش ادامه میده!
   سوما واقعا برام عجیبه شما اپلی ها به جای اینکه به شرکت محبوبتون امید وار باشید و انتظار داشته باشید از همه شرکت ها بزنه جلو به این امیدوارید که شرکت رقیبش حذف شه؟؟
   ممنون از دیجیکالا

   1. Avatar نیما اکسپریا

    انصافا لایک داشت نظرت مخصوصا قسمت آخر

 3. Avatar Alireza

  بیچاره سامسونگ 🙂
  امسال سال بدی رو گذروند …

 4. Avatar علی

  داداش اون شرکتی که داره منحل میشه اپله نه سامسونگ ببین هرروز داره ضرر میده گوشیاشم که دیگه کسی نمیخره