رشد ۳۵ درصدی درآمد هوآوی در سال ۲۰۱۵ میلادی

امیرحسین میرزایی ۱۲ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۰ 22 جولای 2018

در حالی که شرکت‌های مختلف سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند فعلا وضعیت خوبی را سپری نمی‌کنند، شرکت چینی هوآوی خبر از رشد درآمدهای‌اش داده است. هوآوی با انتشار آمار و ارقام مالی‌اش، گفته است که درآمدهای‌اش نسبت به سال گذشته‌ی میلادی رشدی ۳۵ درصدی داشته است.

قرار است در سال ۲۰۱۶ میلادی، شرکت هوآوی گوشی‌های سری «آنر» (Honor) را هم در امریکای شمالی عرضه کند.

در خبری که هوآوی منتشر کرده، آمده که درآمد سال ۲۰۱۵ این شرکت برابر با ۳۹۰ میلیارد یوان، یا ۶۰ میلیارد دلار بوده. این شرکت هم‌چنین خبر از رشد بزرگ سود و پول‌های جاری خود داده است. البته آمار و ارقام منتشر شده از سوی هوآوی، جزییات زیادی ندارد و این شرکت هم عادت ندارد تا آمار اقتصادی‌اش را مرتب منتشر کند.

حدود یک ماه پیش بود که هوآوی گفت توانسته است در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۱۰۰ میلیون موبایل بفروشد که این رقم هم نشان از رشد ۳۳ درصدی فروش موبایل‌های این شرکت نسبت به سال قبل دارد.

قرار است در سال ۲۰۱۶ میلادی، شرکت هوآوی گوشی‌های سری «آنر» (Honor) را هم در امریکای شمالی عرضه کند. عرضه‌ی این سری گوشی‌ها به اضافه‌ی نکسوس ۶P می‌تواند هم‌چنین درآمدهای بیشتری را برای شرکت هوآوی در پی داشته باشد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. ali ali

  همیشه با کیفیت وعالی بوده

  عنوان دومین کالای محبوب اروپا شایسته این شرکته

  1. ابراهیم ابراهیم

   بنده هم موافقیم، جالب اینجاست که این شرکت ۴۰ درصد از درآمد های خودش رو صرف بخش توسعه و تحقیق محصولاتش می کنه، منبع این مورد در خود دیجیکالا مگ وجود داره.

 2. Ali Ali

  واقعا گوشیای با کیفیتی میزنه این شرکت

  و حقش بود که دومین کالای محبوب اروپا بشه