مشتریان بانک‌های ملت و پارسیان از ۱۶ دی می‌توانند رمز پویا را با پیامک دریافت کنند

۱۴ دی ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پیامک رمز پویا

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی ساعاتی قبل با انتشار توییتی اعلام کرد که از بامداد دوشنبه ۱۶ دی اولین مرحله از اجرای طرح دریافت پیامک رمز پویا برای مشتریان دو بانک ملت و پارسیان فعال می‌شود. طبق اعلام این مقام، در صفحات پرداخت اینترنتی دکمه جدیدی پدیدار می‌شود که مشتریان با کلیک بر آن می‌توانند رمز پویا کارت خود را به‌صورت پیامک دریافت کنند. همانطور که گفتیم، در مرحله اول این طرح موسوم به «سامانه هریم» برای مشتریان بانک ملت و پارسیان فعال می‌شود.

پیامک رمز پویا

با وجود این سامانه، کاربران بدون نیاز به استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون برای بانک‌های متعدد، صرفا از طریق پیامک می‌توانند رمز دوم یکبارمصرف دریافت کنند. با توجه به اعلام معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، به‌نظر می‌رسد این مشخصه از تاریخ ۱۶ دی برای مشتریان بانک‌های ملت و پارسیان اجباری خواهد شد.

در همین رابطه گزارش‌های مختلفی در مورد احتمال پولی بودن ارسال پیامک رمز پویا منتشر شده است که دقایقی قبل بانک مرکزی در همین رابطه اطلاعیه‌ای منتشر کرده است. به گزارش ایسنا، در پی انتشار اخباری از طرف معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه در مورد هزینه پیامک رمز پویا، توافقی با بانک مرکزی انجام نشده است، بانک مرکزی اعلام کرد: طبق اطلاع قبلی، هزینه دریافت پیامک رمز دوم پویا بر عهده بانک‌ها و موسسات اعتباری است. بانک مرکزی تاکید کرده مشتریان بانکی برای کسب اطلاعات صحیح در این زمینه فقط به اطلاعیه‌های رسمی بانک مرکزی توجه کنند.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه