روش آلمان‌ها برای آماده کردن خودرو در فصل زمستان

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آماده کردن خودرو

آماده سازی خودرو برای فصل زمستان یکی از جدی‌ترین مواردی است که هر راننده باید رعایت کند. این کار آن‌قدر جدی و مهم است که به هیچ عنوان شوخی بردار نیست. با این حال یک تیم آلمانی با روشی طنزآمیز به بین مراحل آماده‌سازی خودرو برای فصل زمستان پرداخته‌اند که مشاهده آن خالی از لطف نیست.

آماده سازی مرحله به مرحله با روش آلمانی

لاستیک خودرو مهم‌ترین بخش این وسیله نقلیه در زمستان محسوب می‌شود. داشتن یک موتور قوی بدون لاستیک مناسب کاملا بلا استفاده خواهد بود و باید فرآیند انتقال قدرت به درستی صورت گیرد. برخی از رانندگان تصور می‌کنند لاستیک‌های معمولی که به تایر تابستانی مشهور هستند، در زمستان نیز کارایی دارند. این تفکر از اساس اشتباه است. علاوه برآن نباید فکر کنید که لاستیک‌های زمستانی برف شکن هستند و می‌توانید با خیال راحت به دل طوفان بزنید.

آماده کردن خودرو

پس از تعویض تایرهای تابستانی با لاستیک‌های زمستانی، می‌بایست سیستم ترمز خودرو را مورد بازبینی قرار دهید. لنت ترمز و روتور ترمز می‌بایست عملکرد کاملا دقیقی داشته باشند، چرا که متوقف کردن خودرو با لنت‌های فرسوده در زمستان امکان پذیر نخواهد بود.

مرحله بعدی بازرسی زمستانی به مایعات درون خودرو مربوط می‌شود. این مایعات حکم خون موجود در رگ‌های انسان را دارند و باعث زنده ماندن خودرو می‌شوند. مایعات خودرو نظیر روغن موتور، روغن ترمز و شیشه شوی باید به صورت مداوم تعویض شوند و همیشه سطح آن‌ها چک شود. روغن ترمز و روغن موتور خودرو از اساسی‌ترین پایه‌های سلامت خودرو هستند.

جاده‌ها و خیابان‌ها در زمستان گلی هستند، بنابراین شیشه خودرو شما در این فصل به راحتی کثیف خواهد شد. از این رو باید تیغه‌های مناسبی را برای برف پاک‌کن‌های خود در نظر بگیرید. برای راننده مهم است که بتواند دید مناسبی نسبت به جلو داشته باشد و به همین دلیل برف پاک کن‌های قدیمی مناسب اجرای این وظیفه نخواهند بود. در پایان ذکر این نکته ضروری است که اگر شما از خودرو خود به خوبی مراقبت کنید، خودرو نیز مراقب شما خواهد بود.

منبع: MOTOR1

 دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما