ساخت سرویس‌ بهداشتی پیشرفته در ۹۰۰ مدرسه مناطق محروم کشور

۱ آذر ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۰ ۱ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

با آغاز سال تحصیلی (۹۵-۹۶) ضمن آموزش‌های بهداشتی، سرویس‌های بهداشتی یکصد مدرسه در مناطق ۱۴ تا ۱۹ تهران تجهیز شدند و قرار است تا پایان سال تحصیلی جاری نیز سرویس‌های بهداشتی ۳۰۰ مدرسه در سراسر کشور تجهیز ‌شوند تا دانش‌آموزان ۴۰۰ مدرسه مناطق محروم امکان زندگی سالم و به‌دور از آلودگی‏‌های پنهان را در محیط آموزشی خود داشته باشند.

این طرح با عنوان «کودکان ایران حاضر» و شعار «برای آینده موفق کودکان ایران #حاضرم» با مشارکت وزارت آموزش و پرورش و توسط برند دامستوس از شرکت یونیلیور در حال اجراست. هدف از این طرح بالابردن سطح آگاهی بهداشت دانش‌آموزان از طریق آموزش مناسب بهداشتی  است.

در طرح مسئولیت اجتماعی دامستوس، مدارس، شناسایی و ضمن تجهیز و بازسازی سرویس‌های بهداشتی، یک سال محصول سفید کننده غلیظ دامستوس برای شستشو، ضدعفونی کردن و میکروب‌زدایی، به‌صورت رایگان دریافت خواهند کرد. نظارت بر این طرح که هدف آن توجه ویژه به نقش بهداشت در سلامت کودکان و موفقیت آن‌ها در زندگی است، در طول سال تحصیلی با مشارکت داوطلبانه اعضای انجمن اولیا و مربیان این مدارس صورت می‌گیرد.

همچنین در سال تحصیلی آتی (۹۶-۹۷) نیز طی یک طرح مشارکتی با حضور مردم، تعداد ۵۰۰ مدرسه دیگر در سراسر کشور تحت پوشش طرح مسئولیت اجتماعی دامستوس قرار خواهد گرفت تا در مجموع ۹۰۰ مدرسه و بیش از یک میلیون دانش‌آموز، امکان زندگی سالم در محیط تحصیلی خود را داشته باشند.

گفتنی است سازمان ملل متحد در تقویم خود ۱۹ نوامبر را روز جهانی توالت نام‌گذاری کرده و هرساله نیز دامستوس به همین بهانه فعالیت‌های متعدی را در راستای مسئولیت اجتماعی خود در سراسر جهان انجام می‌دهد. پیش از این نیز دامستوس در همکاری با یونیسف تلاش کرد تا دسترسی به سرویس بهداشتی را در مناطق محروم کشورهایی که بیش از همه به آن نیازمند هستند، افزایش دهد. در راستای این همکاری، به شهروندان در انگلیس و ایرلند این امکان داده شد تا با خرید محصول سفید‌کننده غلیظ دامستوس، در این برنامه سهمی داشته باشند و به این ترتیب، دامستوس توانست نزدیک به ۱۰ هزار پوند کمک مالی صرف سرویس بهداشتی در کشورهای در حال توسعه کند.

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما