سازنده‌ی تکن: گیمرهای پلی‌استیشن و ایکس‌باکس باید بتوانند با هم بازی‌کنند

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۰ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

یکی از خوبی‌های کامپیوترهای شخصی این است که همه گیمرهای این پلتفرم می‌توانند یک بازی را با هم تجربه کنند و اصلا هم مهم نیست که از چه برندی استفاده می‌کنند و یا چه قطعاتی روی کامپیوتر خودشان قرار داده‌اند. چیزی که روی کنسول‌های بازی مشاهده نمی‌کنیم. تا این لحظه روش به این گونه بوده که گیمرهای یک پلتفرم نمی‌توانستند بازی دلخواه خودشان را با گیمرهای یک پلتفرم دیگر تجربه کنند. مثلا کسی که ایکس‌باکس وان دارد نمی‌تواند FIFA 17 را با افرادی که پلی‌استیشن ۴ دارند بازی کنند. البته این روند در حال تغییر است. مایکروسافت سال گذشته اعلام کرد که زیرساخت شبکه ایکس‌باکس لایو برای بازی کردن بین پلتفرم‌های مختلف بهینه شده و اگر سونی بخواهد می‌توان بازی‌ها را به صورت Cross-Play ساخت. در حال حاضر تعدادی از بازی‌هایی که روی ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی عرضه شده‌اند را می‌شود به این صورت بازی کرد. مثلا می‌شود بازی Rocket League یا Gears of War 4 را روی PC و ایکس‌باکس وان با افراد مختلف بازی کنید. البته انجام دادن چنین کاری دشواری‌های خاص خودش را هم دارد. بسیاری از پروتوکل‌های امنیتی دو شبکه ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن نتورک با هم متفاوت هستند و به همین دلیل توسعه دهندگان یک بازی برای اضافه کردن قابلیت Cross Play به بازی خودشان با دردسرهای زیادی مواجه می‌شوند. به تازگی «کاتسوهیرو هارادا» (Katsuhiro Harada) تهیه کننده بازی تکن ۷ هم به همین موضوع اشاره کرد. او به این موضوع اشاره کرد که مشکلات امنیتی بین دو شبکه باعث شده که اضافه کردن قابلیت Cross Play به Tekken 7 در حال حاضر به کار غیر ممکنی تبدیل شود.

او گفت:« از آنجایی که Tekken 7 روی سه پلتفرم مختف عرضه می‌شود، اضافه کردن ویژگی Cross Play بسیار سخت‌تر از برقرار کردن یک ارتباط دو طرفه بین دو یورز مختلف خواهد بود و رعایت کردن تمام ویژگی‌های امنیتی کار بسیار است.»

به نظر می‌رسد که مایکروسافت و سونی هم دوست ندارند تنظیمات امنیتی شبکه‌های خودشان را تغییر دهند و به همین دلیل به این زودی‌ها ویژگی Cross Play به بازی‌ها اضافه نمی‌شود. تهیه کننده بازی Tekken 7 به این موضوع اشاره کرد که :« در حال حاضر یکسری پیشرفت در این حوزه صورت گرفته و برخی از شرکت‌های بازی‌های انحصاری کنسول‌های بازی با این ویژگی راهی بازار می‌شوند. البته در حال حاضر اضافه کردن Cross Play به بازی‌های شرکت‌های دیگر کار دشواری خواهد بود و باید سیاست‌ّهای کلی در زمینه بازی‌های آنلاین تغییر کند. تا قبل از این تغییرات نمی‌توانیم کاری در این زمینه انجام دهیم.»

منبع: GameSpot
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما