ساعت هوشمند برای نابینایان

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

صفحه‌های نمایش لمسی برای افراد نابینا کارایی ندارند و این موضوع، مانع پیشرفت دستگاه‌هایی که برای افراد نابینا ساخته می‌شود شده است. شرکت‌های مختلفی اقدام به حل این موضوع با ساخت سرویس‌هایی مثل Siri کرده‌اند یا دستگاه‌هایی الکترونیکی ساخته‌اند که از خط بریل پشتیبانی می‌کنند. با این حال، کار با این دستگاه‌ها ساده نیست و اغلب آن‌ها هم قیمت خیلی بالایی دارند.

ساعت هوشمندی برای نابینایان ساخته شده است که صفحه‌اش خط بریل را نشان می‌دهند

یک شرکت کره‌ای با ساخت ساعتی هوشمند روش جدیدی برای کمک به نابینایان پیدا کرده است. ساعت Dot اولین ساعت هوشمندی است که بر اساس خط بریل ساخته شده و می‌تواند نقاط روی صفحه‌اش را در چند ستون تغییر دهد. این ساعت که قیمت بالایی هم ندارد، می‌تواند افراد نابینا را هم با تکنولوژی‌های روز همراه کند. ساعت‌های هوشمند در چند وقت اخیر به لطف اپل‌واچ شاهد افزایش فروش ۴۷۵ درصدی بوده‌اند.

Dot1

مدیر شرکت کره‌ای Dot درباره‌ی ساعت‌شان می‌گوید: “تا به امروز اگر پیغامی از دوست‌تان دریافت می‌کردید، باید آن را از زبان Siri می‌شنیدید. اما حالا می‌توانید خودتان پیغام را بخوانید و صدای دوست‌تان را در ذهن‌تان بشنوید.”

ساعت هوشمند Dot روی صفحه‌اش چهار بخش جداگانه دارد که هر کدام از شش نقطه تشکیل شده‌اند. این نقاط می‌تواند هم‌زمان چهار حرف بریل را نشان دهند. ساعت Dot به گوشی‌ها متصل می‌شود تا پیغام‌ها را (مثل پیغام‌های iMessage) بخواند و نشان دهد. فعال شدن‌اش هم توسط فرمان‌های صدا صورت می‌گیرند. یک بار شارژ Dot تا پنج روز دوام می‌آورد.

Dot2

نکته‌ی مهم درباره‌ی Dot قیمت پایین آن است. تبلت‌های بریل قیمت‌هایی چندهزار دلاری دارند، اما این ساعت هوشمند قرار است حدود ۳۰۰ دلار قیمت داشته باشد. این ساعت در دی ماه امسال در امریکای شمالی عرضه خواهد شد.

منبع: Popsci

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما