ساعت هوشمند مایکروسافت که هیچ وقت ساخته نشد را ببینید

۵ مهر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۰ ۵ مهر ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مایکروسافت معمولا همیشه چند سالی جلوتر از زمان حرکت می‌کند، ولی فقط در آزمایشگاه‌های خودش. مهندسان و محققان مایکروسافت محصولات زیادی تولید می‌کنند، محصولاتی که هیچ وقت نه عرضه می‌شوند و نه صحبتی از آن‌ها می‌شود. آن‌ها فقط نمونه‌های اولیه‌ای هستند؛ نمونه‌های اولیه‌ای که نمی‌دانیم اگر مایکروسافت تصمیم به تولید انبوه و عرضه‌ی آن‌ها می‌گرفت، چه تغییراتی در روند پیشرفت تکنولوژی شکل می‌گرفت.

مایکروسافت پروژه‌ی ساخت ساعت هوشمندش را تعطیل کرد، ولی نمونه‌های اولیه‌ی آن نابود نشده‌اند.

می‌دانیم که مایکروسافت تبلت‌ها و گوشی‌های زیادی ساخته و سپس آن‌ها را دور انداخته است. اخیرا فهمیده‌ایم که این نمونه‌ّهای اولیه‌ی شکست خورده، شامل یک ساعت هوشمند هم می‌شوند؛ ساعت هوشمندی که برند ایکس باکس را هم به یدک می‌کشد. تصاویری به بیرون درز کرده‌اند که این ساعت و برند ایکس‌باکس آن را نشان می‌دهند. کاملا واضح است که این ساعت مربوط به زمان عرضه‌ی ایکس‌باکس وان است، زمانی که مایکروسافت می‌خواست برند ایکس‌باکس را به غیر از بازی، به همه چیز وارد کند (که البته خوشبختانه شکست خورد و برند ایکس‌باکس مختص بازی باقی ماند).

در سال ۲۰۱۳ شایعاتی مربوط به ساعت هوشمند مایکروسافت با برند ایکس‌باکس منتشر شده بودند. مایکروسافت پروژه‌ی ساخت ساعت هوشمندش را تعطیل کرد، ولی نمونه‌های اولیه‌ی آن نابود نشده‌اند.

این ساعت شباهت زیادی به اپل واچ دارد که دو سال بعد از ساخت این نمونه‌ی اولیه مایکروسافت وارد بازار شد. منبعی که این عکس را منتشر کرده، می‌گوید که این ساعت یک کانکتور مغناطیسی Surface دارد، صفحه نمایش آن ۱.۵ اینچ است و شش گیگابایت حافظه‌ی فلش هم روی آن قرار داده شده.

این ساعت هم قرار بود مثل اپل واچ، در سال ۲۰۱۵ وارد بازار شود.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما