سامسونگ اندروید نوقا را روی گلکسی نوت ۷ آزمایش می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
نوت 7

یکی از مهم‌ترین رازهای پشت پرده‌ی مربوط به گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۷ این است که دقیقا کدام نسخه‌ی سیستم عامل اندروید روی آن اجرا می‌شود. البته منطقی به نظر می‌رسد که نسخه‌ی مارشمالو روی آن نصب شود، اما بسیاری امیدوارند که شروع زودهنگام توسعه‌ی نسخه‌های اندروید ۷.۰ نوقا به نحوی به عرضه‌ی گوشی گلکسی نوت ۷ مرتبط است. این یعنی برای اولین بار، پرچم‌دار بعدی سامسونگ در کنار نسخه‌ی جدیدی از اندروید ارایه می‌شود و این سیستم عامل از روز اول روی این گوشی اجرا می‌شود.

حالا امروز شواهدی کشف شده که براساس آنها احتمال دارد این پیش‌بینی درست باشد. این‌طور که پیداست سامسونگ آزمایش اندروید ۷.۰ را روی نمونه‌های اولیه‌ی نوت ۷ شروع کرده است. روی یکی از این دستگاه‌ها تست Geekbench انجام شده و در صفحه‌ی نتایج مربوط به آن، بعضی از مشخصات دستگاه فهرست شده است.

شماره مدل این گوشی SM-N930 است و از آنجا که نوت ۵ شماره مدل SM-N920 را داشت، بنابراین حدس می‌زنیم، این گوشی مدل بعدی آن یعنی نوت ۷ باشد. هرچند که نتایج آن در Geekbench چندان جالب نبوده و در آزمایش تک هسته‌ای امتیاز ۹۰۹ و در آزمایش چند هسته‌ای امتیاز ۳۷۶۸ را گرفته است. علاوه بر این، این نمونه‌ی اولیه فقط ۳ گیگابایت رم داشت که بدون شک در نسخه‌ی نهایی ما شاهد چنین چیزی نخواهیم بود (شایعه شده که رم نوت ۷ کمتر از ۶ گیگابایت نیست). یک نکته‌ی سوال‌برانگیز دیگر اینکه تراشه‌ی استفاده شده در این گوشی، اگزینوس ۷۴۲۰ است. این در حالی است که طبق شایعات تراشه‌ی اگزینوس ۸۸۹۳ به طور خاص برای نوت ۷ در نظر گرفته شده است.

بنابراین احتمالا، این دستگاه یک نمونه‌ی خیلی ابتدایی است و سامسونگ صرفا درباره‌ی عملکرد جدیدترین نسخه‌ی اندروید کنجکاو بوده است.

منبع: GSMArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. ami_ald

    پس کی قراره از سیستم عامل تایزن استفاده کنه

    1. علی

      سامسونگ نمیتونه با تایزن با ای او اس رقابت کنه ولی با اندروید میتونه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما