سامسونگ می‌خواهد حلقه‌ی هوشمند بسازد

زهرا غلامی ۱۰ دی ۱۳۹۴ | ۰۸:۳۰ 30 دسامبر 2015
حلقه‌ی هوشمند سامسونگ

سامسونگ اخیرا پتنتی را برای حلقه‌ای هوشمند به ثبت رسانده که به موبایل متصل می‌شود و با آن می‌توان دستگاه‌ها و سیستم‌های هوشمند خانگی را کنترل کرد.

سامسونگ اولین شرکتی نیست که از ایده‌ی حلقه‌ی هوشمند استقبال کرده.

احتمالا سامسونگ می‌خواهد یک حلقه‌ی هوشمند جدید بسازد که با آن می‌توان گجت‌های مختلفی مثل گوشی هوشمند، تلویزیون و سیستم‌های هوشمند خانگی را کنترل کرد.

پتنتی که اخیرا سامسونگ در اداره‌ی ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا به ثبت رسانده یک مورد استفاده‌ی این ابزار جانبی را نمایش می‌دهد. به این صورت که گوشی، این حلقه‌ی هوشمند را شناخته و سپس منویی را باز می‌کند که کاربردهای حلقه را نشان می‌دهد. در این منو می‌توان تلویزیون، سیستم صوتی، کرکره‌های هوشمند یا هر نوع لوازم خانگی هوشمندی را روشن یا تنظیم کرد. در این پتنت آیکون‌های تلویزیون، رادیو، کرکره، چراغ‌ها و هر دستگاه هوشمند دیگری ترسیم شده است.

حلقه‌ی هوشمند سامسونگ

سامسونگ اولین شرکتی نیست که از ایده‌ی حلقه‌ی هوشمند استقبال کرده. شرکت‌هایی مثل اپل، گوگل و مایکروسافت هم در این زمینه اختراعاتی را ثبت کرده‌اند. آنچه که حلقه‌ی هوشمند سامسونگ را از دیگر نمونه‌ها متمایز می‌کند این است که احتمالا بتواند به شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک متصل شود.

سامسونگ این پتنت را در ماه ژوئن (خرداد ماه) به ثبت رسانده بود. البته مثل بسیاری دیگر از اسناد پتنت، هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین حلقه‌ای واقعا ساخته شود. شاید هم سال‌ها طول بکشد تا این ایده به واقعیت تبدیل شود.

منبع: Patently Mobile

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. علی جوادی علی جوادی

  اما اگه سامسونگ پتنتی رو ثبت کنه مطمئن باشین اونو به تولید خواهد رسوند…مثل بقیه شرکتها بخصوص اپل نیست که فقط کاغذ ثبت کنه…قابل توجه دوستانی که اخبار این موضوع در همین دی جی کالای عزیز بابت به تولید درآوردن پتنتهای سامسونگ بیشتر از بقیه شرکتها در سایت قرار گرفت…با تشکر

 2. سعید سعید

  سامسونگ این پتنت را در ماه ژوئن (خرداد ماه)
  اگر می خواهید تاریخ را ذکر کنید باید دقیق باشد یا اگر دقیق نمی دانید باید بگویید هفته اول یا دوم، برای اینکه تقریباً اگر اشتباه نکنم
  از ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد برابر است با ماه می و از
  ۱۱ خرداد تا ۹ تیرماه برابر است ماه ژوئن
  البته این نظر من، شاید نظر شما چیز دیگه‌ای باشه.