مدرسه هوشمند سامسونگ را ببینید

مجید نوردوست ۱۱ آبان ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت سامسونگ تاکنون بیش از هزار مدرسه هوشمند خورشیدی را در سرتاسر جهان راه‌اندازی کرده‌ است. این مدارس با کلاس‌هایی مجهز به تبلت، تخته‌های هوشمند با نمایشگرهای هوشمند سامسونگ (Smart Signage) و اتصال به اینترنت پرسرعت تجربه‌ای مدرن و هوشمند از آموزش و یادگیری  را به دانش‌آموزان ۱۰۰ کشور جهان ارایه داده است.

پنج سال قبل سامسونگ قصد داشت مدارس هوشمندی را در قاره آفریقا تاسیس کند، موضوعی که در این میان کمی کار را سخت می‌کرد نبود برق در بسیاری از مناطق آفریقا بود، بدون برق هیچ کلاس درسی چه هوشمند و چه غیرهوشمند ارزشی نداشت. در واقع کمتر از ۲۵ درصد روستاهای این قاره به برق متصل هستند. از این رو سامسونگ تصمیم گرفت برای حل مشکل تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز کلاس‌های درس اینترنتی خود، از پنل‌های خورشیدی استفاده کند. با استفاده از این پنل‌ها کلاس‌های درس خورشیدی مناسب با آن منطقه ایجاد شد که انرژی مورد نیاز برای دستگاه‌های الکتریکی آن توسط نور آفتاب تامین می‌شد. این نوع مدرسه اولین بار در سال ۲۰۱۱ ساخته و پس از کارکرد مناسبش، ۱۵ عدد دیگر از این مدارس در دیگر کشورهای آفریقایی نیز راه‌اندازی شد. این مدارس که تمام انرژی برقی خود را از نور خورشید تامین می‌کنند، همچنان در حال رشد و توسعه در سایر کشورهای جهان هستند. حتی سامسونگ برای افزایش تعداد این مدارس کمپینی به نام واکتون (Walkthon) راه انداخته تا مردم با راه رفتن و قدم‌ شماری بتوانند در ساخت مدارس خورشیدی هوشمند، سهیم باشند. مدارس هوشمند خورشیدی سامسونگ سال گذشته در انجمن جهانی آموزش یونسکو به نمایش درآمد.

در ادامه می‌توانید ویدیویی از این مدارس ببینید:

‌‌‌‌

 

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۹ دیدگاه
 1. شهرام شهرام

  چه حالی ام دارن می کنن :)) ، ردیفات سفید در کالبد های تیره 🙂

 2. امیر امیر

  بدبخت این دانش اموزا… لحظات آخر را دارند سپری می کنند….

 3. Nice ice Nice ice

  خوب چرا نمیاد تو ایران ازین مدارس هوشمند بزنه؟؟ ما که اینجا بدترین و بی کیفیت ترین سیستم اموزشی رو داریم و تمام خونه های قدیمی و به اصطلاح کلنگی رو تبدیل به مدرسه میکنن … امکانات هم زیر صفر … ولی در این کلاس ها شما همون اول کار مجهز به لپ تاپ و تبلت و تخته های هوشمند هستید و سرعت اینترنتش هم قطعا ۱۰۰ برابر از این جا بیش تره

 4. سان. سان.

  بله حتی سامسونگ هر ساله به مدارس محروم ایران نیز تجهیزات اهداء میکند

 5. احمد احمد

  کلا تبلیغ الکی . می خواد آبروی رفت خودش دوبار بسازد.

  1. علی علی

   واسه تبلیغ الکی چندین ملیون دلار خرج نمیکنن دوست عزیز
   سامسونگ که فقط گوشی نیست

   1. a faN a faN

    تا جایی که ما دیدم یک کانتیر توی نمایشگاه بود و نه یک کانتر وسط یک منطقه‌ی محروم

    1. علی علی

     یکم با دقت نگاه کنی میبینی
     این خبر مدرک موثق داره الکی سعی نکن سامسونگ رو زیر سوال ببری
     راستی، کانتر اصلا به این خبر ربطی نداره!

 6. یاسر یاسر

  من اصلا طرفدار سامسونگ نیستم و این اولین باره که این حرفو میزنم ولی واقعا دمش گرم:)