سامسونگ بزرگ‌ترین فروشنده موبایل در سال ۲۰۱۶ شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اپل با به دست آوردن ۱۷.۸ درصد از بازار تلفن‌های همراه هوشمند کل دنیا در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۶ توانست سامسونگ را که ۱۷.۷ درصد این بازار را در اختیار دارد، کنار بگذارد. براساس اطلاعات منتشر شده اپل در سه ماهه‌ مالی چهارم سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۷۸.۳ میلیون گوشی فروخته و این در حالی است که سامسونگ ۷۷.۵ میلیون گوشی راهی بازار کرده بود.

فروش کل گوشی‌های موبایل در سال گذشته ۴.۷ درصد افزایش پیدا کرده و حتی فروش این محصولات در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۶ در مقایسه با سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۵ درصد افزایش داشته است. در ادامه مشخص شده که شرکت هواوی ۱۰.۲ درصد بازار موبایل دنیا، شرکت Oppo 6.7 درصد و Vivo هم ۵.۸ درصد را در اختیار دارند.

البته سامسونگ در کل سال ۲۰۱۶ آمار خوبی به جا گذاشت. این شرکت در کل سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۲۰.۸ درصد کل بازار موبایل دنیا را در اختیار داشت که این مقدار برای اپل تنها ۱۴.۵ درصد بود. هواوی هم تنها ۹.۳ درصد بازار را در اختیار داشت. در طول ۱۲ ماه گذشته فروش گوشی‌های هوشمند ۳ درصد افزایش داشته و به ۱.۵ میلیارد دستگاه رسیده است. تحلیلگران گفته‌اند که فروش بالای موبایل در چین و آفریقا دلیل این اتفاق بوه است.

sat

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که دو شرکت اپل و سامسونگ در مقایسه با سال گذشته‌ی خودشان گوشی‌های کمتری راهی بازار کرده‌اند. میزان تولید گوشی‌های سامسونگ ۱۰.۳ میلیون و گوشی‌های اپل هم ۱۶.۱ میلیون دستگاه کمتر از سال گذشته بوده است.

سامسونگ در کل سال ۲۰۱۶ توانست بیشترین سهم از بازار موبایل را به دست بیاورد و در مکان بعدی هم اپل قرار دارد.

منبع: Phone Arena

‌‌‌‌

telegram_ad2_1

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Sinaabbasi

  البته این موضوع هم قابل ذکره که هر ساله سامسونگ کلی گوشی برای همه قیمت ها تولید میکنه ولی آیفون با یه گوشی در سال به این آمار رسیده.
  در ضمن الان جبهه نگیرین که میخواستم آیفون رو به صدر ببرم فقط خواستم حقیقتی رو بگم
  این کار سامسونگ که تنوع در محصولاتش داره قابل تقدیره و خودم هم سریA سامسونگ رو خیلی تقدیر میکنم.

 2. ///mahdispd

  اگه نوت۷ از میان نمیرفت فروشش خیلی بیشترم میشد

 3. سینا

  متأسفانه سامسونگ کیفیت رو فدای کمیت کرده و بدون اهمیت دادن و احترام به مصرف کننده فقط به فکر سود بیشتره و این کارو به هر ترفند و دروغی انجام میده

  1. ح.م

   ببخشید چه هیزم تری فروخته؟ مگه چی کار کرده؟ معذرت خواهی که کرد گوشیا روم جمع کرد!

 4. Next is Now

  تازه این آمار با وجود حذف نوت هفت بود که اگر در بازار می موند سامسونگ با اختلاف بسیار بیشتری در صدر قرار می گرفت

 5. سانيار

  سامسونگ اگه نوت هفتش مسکل پیدا نمی کرد تولیدش بالاتر از سال قبل هم میرفت

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما