سرویس بازی فیس‌بوک راه‌اندازی شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

حدود چند ماه پیش بود که فیس‌بوک خبر از راه انداختن سرویسی مختص بازی‌های ویدیویی داد؛ سرویسی که با همکاری شرکت Unity ساخته شده بود و قرار بود بازی‌های زیاد و مختلفی را در خودش جای دهد. این سرویس به تازگی راه افتاده است و Gameroom نام دارد. با این حال Facebook Gameroom فعلا بسیار خالی و ساده است و تا تبدیل شدن به یک سرویس بازی خوب فاصله‌ی بسیار زیادی دارد.

سرویس بازی فیس‌بوک فعلا کار خود را با بازی‌های کوچک شروع کرده است؛ طوری که بازی‌های Facebook Gameroom نمی توانند بیشتر از ۲۰۰ مگابایت حجم داشته باشند. همین یک قانون کافی است تا قید بازی‌های درست و درمان و بزرگ کامپیوتر را بزنید و سرویس Gameroom را نهایتا برای بازی‌های کوچک و در حد و اندازه‌ی کندی کراش ببینید. البته فیس‌بوک گفته است که ممکن است در برخی موارد، اجازه دهد بازی‌هایی که تا ۵۰۰ مگابایت حجم دارند هم روی Gameroom قرار بگیرند، اما ۵۰۰ مگابایت هم در مقابل بازی‌هایی مثل Final Fantasy XIII یا GTA 5 که به ترتیب ۶۲ گیگابایت و ۵۳ گیگابایت حجم دارند، عددی خنده‌دار به نظر می‌رسد.

Facebook-Gameroom-2

چند ماه گذشته، سرویس Facebook Gameroom به صورت آزمایشی قابل دسترس بود و بازی‌هایی مثل Words With Friends، Scrabble یا حتی بازی Curiosity (ساخته‌ی پیتر مولینیو) هم روی آن وجود داشتند.

فیس‌بوک یک نرم‌افزار برای سرویس Gameroom ساخته است که شبیه به استیم ده سال پیش می‌ماند. در حال حاضر، اگر فیس‌بوک می‌خواهد با سرویس‌هایی مثل استیم، Origin یا GOG رقابت کند، باید فکری به حال سرویس Gameroom کند.

منبع: Engadget

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما