سلفی گرفتن در کدام کشور بیشتر کشته می‌دهد؟

۱ آذر ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

سلفی گرفتن به یکی از مهم‌ترین روش‌های معاشرت تبدیل شده است؛ طوری که عادت کرده‌ایم هر روز در شبکه‌های اجتماعی، از دوستان‌مان سلفی ببینیم. برخی از افراد حتی روزانه یک سلفی پست می‌کنند و اگر عکس سلفی آن‌ها را نبینیم، نگران می‌شویم و سراغ آن‌ها را می‌گیریم. این موضوع هم مشکلات متعددی را با خودش به همراه داشته است؛ افراد زیادی به هنگام سلفی گرفتن کشته می‌شوند.

۱۲۷ نفر از ماه مارس سال ۲۰۱۴ تا ماه سپتامبر ۲۰۱۶ به هنگام گرفتن سلفی مرده‌اند. ۷۶ نفر از این رقم، مربوط به هندوستان است.

برخی از افراد در مکان‌های بسیار خطرناک سلفی می‌گیرند و جان خودشان را به خطر می‌اندازند. افراد بسیاری به هنگام سلفی گرفتن از پرتگاه‌ها به پایین افتاده‌اند و برخی حتی به داخل گودال‌های بسیار بزرگ افتاده و مرده اند. مرگ و میر به دلیل سلفی گرفتن، در یک کشور، از همه‌ی مکان‌های دنیا بیشتر کشته داده است.

بر اساس تحقیقات جدیدی که از سوی دانشگاه Mellon در پیتزبرگ منتشر شده است، بیش از نیمی از مرگ و میر ناشی از سلفی گرفتن در تمام دنیا، مربوط به کشور هندوستان در دنیا است.

IndiaSelfie-2

۱۲۷ نفر از ماه مارس سال ۲۰۱۴ تا ماه سپتامبر ۲۰۱۶ به هنگام گرفتن سلفی مرده‌اند. از این تعداد، ۷۶ نفر در کشور هندوستان جان‌شان را از دست داده‌اند. این رقم بسیار بزرگ است؛ طوری که در رتبه‌ی دوم و پس از هندوستان، کشور پاکستان با ۹ نفر کشته قرار دارد. پس از پاکستان هم دو کشور ایالات متحده و روسیه قرار گرفته‌اند که هر کدام، به ترتیب ۸ و ۶ کشته به دلیل سلفی گرفتن داشته‌اند.

در آمار منتشر شده هم‌چنین آمده است که مردان، بیشتر از زنان به هنگام گرفتن سلفی کشته خودشان را به کشتن داده‌اند.

کشور هندوستان به مناطق توریستی ابلاغ کرده است تا تابلوهایی در مکان‌های پرخطر نصب کنند و نسبت به کشته شدن به هنگام گرفتن عکس‌های سلفی، هشدار دهند.

به نظر شما، وضعیت گرفتن سلفی در ممکلت خودمان چگونه است؟

منبع: Cnet

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar احمد

  یا آمار چین را فراموش کردید بگذارید یا اینکه چینیها اصلا سلفی نمیگیرند؟؟؟

 2. Avatar امیر

  سلام.
  خوب باید دقت کنیم که هندوستان چقدر جمعیت داره!

 3. Avatar امید

  به نظر من باید اپی درست کنند که با استفاده از جی پی اس و دوربین جلو و عقب محیط پیرامون رو بررسی کنه و بگه آیا اینجا مناسب گرفتن سلفی هست یا نه.شاید در ابتدا عجیب بیاد این حرف من ولی پس فردا می بینی تو یه استارت اپ همینو ارائه میدن و …

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه