سونی به اولین خریداران پلی‌استیشن ۳ بدهکار است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اگر به یاد داشته باشید، کنسول پلی‌استیشن ۳ با این ویژگی راهی بازار شد که کاربران بتوانند روی آن سیستم عامل لینوکس یا هر سیستم عامل دیگری را نصب کنند؛ اما از زمان هک کنسول پلی‌استیشن ۳ در سال ۲۰۱۰، سونی این قابلیت را از روی کنسول خودش برداشت و همین موضوع باعث شد تا گروهی از کاربران از این شرکت شکایت کنند.

سونی به افرادی که به دلیل حذف امکان نصب لینوکس از روی پلی‌استیشن ۳ شکایت کرده بودند، ۵۵ دلار جریمه پرداخت می‌کند.

به‌تازگی دادگاه مربوط به این شکایت به پایان رسید و سونی باید به ۱۰ میلیون کاربری که بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ پلی‌استیشن ۳ خریده‌اند، خسارت پرداخت کند. سونی در اسفند ماه سال ۸۹ با عرضه‌ی فریمور ۳.۲۱ برای پلی‌استیشن ۳ قابلیت نصب سیستم عامل‌های دیگر را از روی این کنسول حذف کرد.

البته رای نهایی دادگاه هنوز اعلام نشده اما سونی و افراد شاکی بر سر اجرایی کردن آن به توافق رسیده‌اند و به نظر می‌رسد که سونی به افراد شاکی مبلغ ۵۵ دلار پرداخت خواهد کرد. حتی افرادی که به‌دلیل هک شدن کنسول پلی‌استیشن ۳ اطلاعات خودشان را از دست داده بودند هم مبلغ ۹ دلار دریافت خواهند کرد.

اگر دادگاه این رای را به شکل رسمی اعلام کند، سونی وظیفه پیدا می‌کند که خسارت گیمرها و افرادی که پلی‌استیشن ۳ را خریده بودند، بپردازد. به احتمال زیاد پس از اعلام رای دادگاه، شیوه‌ی پرداخت این جریمه هم اعلام خواهد شد.

‌‌

منبع: VG247

‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. amin

  به اهتمال زیاد مبلغ مورد نظر روی استور دستگاه قرار میدهند تا با اون مبلغ بتونید خرید انجام دهید
  پول نقدی به کسی نمیده البته اون هم خودش خوبه البته برای کسی که اینترنت پر سرعت داره و دستگاه هنوز حک نکرده
  راستی دستگاه من به ورژن ۴.۸ هم اپدیت شده

  1. porshad

   احتمالا

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما