سیستم عامل Sailfish OS به سری گوشی­های Xperia X می‌­آید

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

سیستم عامل Sailfish OS نتوانسته است خودش را به عنوان یک سیستم عامل خوب موبایل معرفی کند. شرکت Jolla، سازنده­‌ی این سیستم عامل تا به امروز با کمپانی­های مختلفی مثل Intex یا Fairphone  برای استفاده از سیستم عامل خود صحبت کرده است، اما هیچکدام از این راه­ها جواب نداده‌­اند. این شرکت به دنبال همکار تازه­ای برای استفاده از سیستم عامل Sailfish OS است.

سیستم عامل Sailfish OS رایگان نخواهد بود.

شرکت Jolla به دنبال سونی برای استفاده از سیستم عامل Sailfish OS خود رفته است. قرار است Jolla سیستم عامل خودش را برای سری گوشی­‌های Xperia X بهینه و عرضه کند. این شرکت خبر داده که سیستم عامل Sailfish X به زودی برای گوشی Xperia X عرضه خواهد شد و مراحل ساخت و توسعه آن به پایان  رسیده‌­اند.

البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که سیستم عامل Sailfish OS رایگان نخواهد بود. قرار است این سیستم عامل با قیمت ۵۰ دلار برای صاحبان گوشی Xperia X از روز ۱۱ اکتبر برای خرید موجود شود.

قرار نیست همه چیز در نسخه­‌ی اول Sailfish X برای سری گوشی‌­های Xperia X به درستی کار کنند. شرکت Jolla گفته که سنسورهای مختلف گوشی مثل بارومتر یا سنسور اثر انگشت کار نخواهند کرد و بلوتوث هم مشکلاتی خواهد داشت.

ابزار مورد نیاز نصب Sailfish OS روی Xperia X با خرید این سیستم عامل ارایه خواهد شد.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar سامان

    سلام
    چرا باید کسی برای خرید همچین سیستم عاملی پول خرج کنه؟

    1. Avatar وحید

      برای اینکه اون کشور مستقل باشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه