حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در نشت خبری کریدور صادرات

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

دیروز ۱۹ بهمن ۹۵ شرکت «کریدور خدمات فناوری تا بازار» ضمن دعوت جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه، نشستی را برای معرفی خدمات‌اش ترتیب داد. این کریدور در راستای پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان و تسهیل‌ مسیر موفقیت فعالیت دارد. در ابتدای مراسم، دکتر حامد افشاری، مدیرعامل این مجموعه در خصوص مواردی که به آشنایی دقیق‌تر با کریدور منجر می‌شود و رویکردهای شرکت صحبت کرد.

حامد افشاری، در مورد پیشینه و نوع فعالیت مجموعه‌ی زیرنظرش سخن گفت. افشاری گفت: “ایده‌ی شکل‌گیری کریدور به چهار سال پیش بازمی‌گردد. اما دو سالی می‌شود که کریدور فعالیت خودش را به‌طور رسمی آغاز کرده است. کریدور در زبان انگلیسی به معنای راهرو است که دلیل انتخاب این نام هم به نوع فعالیت ما برمی‌گردد.” به گفته‌ی افشاری، آمار نشان می‌دهد که حداکثر ۱۵ درصد از شرکت‌های واقع در کشورهای توسعه‌یافته در مسیری که در آن قدم می‌گذارند موفق می‌شوند. این بدین معنی است که با کمک به افراد توانمند می‌توان درصد موفقیت را افزایش داد.

کریدور خدمات فناوری تا بازار تا امروز ۱۱۶۵ خدمت در ۱۵ گروه مختلف به شرکت‌های دانش‌بنیان ارایه کرده است. از جمله خدمات این موسسه می‌توان به آموزش، مشاوره و مباحث مربوط به حسابداری اشاره کرد که بسیاری از این امکانات با شرایط و هزینه‌های کم‌تری به مجموعه‌های دانش‌بنیان تعلق می‌گیرد. نتیجه‌ی این خدمات به بالابردن شانس موفقیت و کاهش زمان ‌تجاری‌سازی منجر می‌شود. این خدمات در ۱۶ ایستگاه مختلف و در دسته‌بندی‌های متنوع انجام می‌پذیرد. به‌طور مثال، دزدیده شدن ایده‌های جدید از دغدغه‌‌‎های افراد نوآور است که کریدور برای رفع چنین نگرانی‌هایی وارد عمل می‌شود تا فناوران از این بابت نگرانی نداشته باشند.

از دیگر خدمات این شرکت، کمک به شرکت‌ها برای تجاری‌سازی و رسیدن به سطح جهانی است. نتیجه‌ی این امر کمک بزرگی به شرکت‌های دانش‌بنیان برای افزایش پویایی و خلاقیت مجموعه‌های‌شان می‌کند. هم‌چنین با تاسیس گروهی به نام «کریدور صادرات»، درصورت فراهم بودن شرایط، محصولات به کشورهای مختلف هم صادر می‌شود. بنابراین با آموزش و توانمندسازی نیروهای لایق، افق وسیع‌تری برای آینده‌ی شرکت ترسیم می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مسایلی که شرکت‌های دانش‌بنیان را درگیر می‌کند، اخذ گواهی‌نامه و جواز برای ورود به بازار است؛ چراکه درصورت تولید محصول، گرفتن مجوز باعث ایجاد تغییراتی در ایده و پیاده‌سازی محصول می‌شود. مجموعه‌ی کریدور خدمات فناوری تا بازار در این رابطه هم سرویس‌های مختلفی در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌دهد. از اهداف شرکت کریدور، کمک به فناوران با ترسیم نقشه‌ای شفاف‌تر از مشکلات راه و جلوگیری از شکست‌های احتمالی و بهبود چهره‌ی ایران در عرصه‌ی جهانی است. به منظور اطلاع‌رسانی عمومی، کریدور با تولید محتوای چندرسانه‌ای به نام «جهش» و انتشار کلیپ‌های متنوعی در بستر اینترنت، سعی در نشان دادن ابعاد مختلف فعالیت‌های خود هم دارد.

در بخش انتهایی این مراسم زمانی برای پرسش و پاسخ سوالات اصحاب رسانه اختصاص داده شد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه