شرکت تنسنت استودیوی سوپرسل را خرید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت تنسنت (Tencent)، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه‌ی فناوری در چین است. با این حال، زیرمجموعه‌های تنسنت در صنعت بازی آن‌قدر زیاد شده‌اند که می‌توانیم تنسنت را یکی از غول‌های بزرگ صنعت بازی هم بنامیم. این شرکت چینی، اخیرا خبر از خرید استودیوی بازی‌سازی Supercell داده است.

استودیوی بازی‌سازی «سوپرسل» (Supercell)، از معروف‌ترین شرکت‌های بازی‌سازی موبایلی است. امکان ندارد گوشی هوشمند داشته باشید و اسم «کلش آو کلنز» (Clash of Clans) یا «کلش رویال» (Clash Royale) به گوش‌تان نخورده باشد. این دو بازی بزرگ موبایلی را استودیوی سوپرسل ساخته است.

دو شرکت بازی‌سازی Epic Games و Riot Games هم متعلق به تنسنت است.

سال گذشته، استودیوی سوپرسل حدودا ۵.۲۵ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده بود. این استودیوی بازی‌سازی هم در حال حاضر متعلق به شرکت ژاپنی Softbank Group است. تنسنت هم با این شرکت ژاپنی برای خرید استودیوی بازی‌سازی سوپرسل به توافق رسیده.

تنسنت قرار است بخش بزرگی از سهام SoftBank را خریداری کند. شرکت Softbank حدود ۷۳ درصد از سهام استودیوی بازی‌سازی سوپرسل را در اختیار داشت.

شرکت تنسنت پیش از این هم در دو استودیوی بزرگ بازی‌سازی دیگر سرمایه‌گذاری کرده است. حدود نصف سهام‌های استودیوی بازی‌سازی Epic Games متعلق به تنسنت است. استودیوی بازی‌سازی اپیک گیمز، سازنده‌ی مجموعه بازی‌های «آنریل تورنمنت» و «چرخ‌های جنگ» (Gears of War) است. استودیوی بازی‌سازی Riot Games، سازنده‌ی بازی League of Legends هم متعلق به تنسنت است.

قرار است تا فردا، اطلاعات دقیق توافق تنسنت برای خرید سوپرسل منتشر شود.

منبع: AllGamesDelta

کانال تلگرام دیجی کالا مگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. shervin

    پس باید منتظر آپدیت های جدید و تز های مختلف از این شرکت توی بازی کلش آف کلنز باشیم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما