مذاکره‌ی مایکروسافت با سرمایه‌گذاران یاهو برای خرید این شرکت

حدیث جانی ۷ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۰ 27 مارس 2016

مدیران شرکت مایکروسافت با سرمایه‌گذاران عمده‌ی یاهو درباره‌ی مشارکت در خرید این شرکت اینترنتی مشکل‌دار، وارد مذاکره شدند.

صحبت‌ها مقدماتی هستند و مایکروسافت در تلاش برای حفظ رابطه‌ی دو شرکت است. چرا که مایکروسافت و یاهو توافقات بلندمدت در جستجو و تبلیغات دارند. شرکت‌های سهام خصوصی از این که یاهو با مایکروسافت وارد گفتگو شده خوشنود هستند. هنوز مایکروسافت در این ‌باره نظری نداده است.

یاهو هسته‌ی تجارت اینترنتی‌اش را به مزایده گذاشته‌ است. این بخش شامل زیرمجموعه‌های جستجو، ایمیل و سایت‌های خبری است. پیشگامِ رو به افول اینترنت، با شرکت آلفابت گوگل و شرکت فیسبوک به عنوان تبلیغ‌کننده‌های آنلاین در کشمکش بوده است.

مدیر ارشد مالی شرکت «ورایزن» (Verizon)، «فران شامو» دی ماه سال گذشته گفته بود اگرهسته‌ی تجارت یاهوخوب بود، اپراتورهای مخابراتی آمریکا زودتر به فکر خرید آن می‌افتادند.

فعال خریدوفروش تامینی شرکت استاربرد ولیو ال‌پی (Starboard Value LP) پنجشنبه به برکناری کلیه‌ی اعضای هیات‌ مدیره‌ی یاهو، شامل مدیر عامل «ماریسا مایر» که چهار سال در تقلا بود بحران شرکت را مدیریت کند، مصمم شد.

تمایل مایکروسافت به خرید یاهو حدودا یک دهه قدمت دارد. در سال ۱۳۸۶، مدیرعامل مایکروسافت «استیو بالمر» سعی کرد یاهو را به قیمت ۴۵ میلیارد دلار بخرد اما موفق نشد.

وب‌سایت Re/code پیش از این ملاقات‌های میان مایکروسافت و سرمایه‌گذاران یاهو را گزارش داده بود.

منبع: Reuters

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. مجید مجید

    یه زمانی فقط یاهو مطرح بود ببین چی شده که الان اونو شکست خورده میبینند. ولی این مبلغ هم کم پولی نیستش.

  2. آموزش خیاطی آموزش خیاطی

    مایکروسافت خیلی وقته از قافله عقب مونده