شما بگویید: سونیک یا ماریو؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

یکی از بلند و بالاترین دعواهای صنعت بازی، دعوای بین طرفداران نینتندو و سگا است. این دعوا هم فقط بر سر دو بازی و دو شخصیت شکل گرفته: ماریو و سگا. گیمرهای دهه نودی سال‌ها سر اینکه سونیک بهتر است یا ماریو بر سر و کله‌ی یکدیگر زده‌اند. گیمرها سر این موضوع که سونیک بهتر است یا ماریو، دلایل بسیار زیادی آورده‌اند؛ دلایلی که هرکدام اساس خودشان را داشته‌اند.

تصمیم گرفته‌ایم تا در قالب این قسمت از مجموعه مطالب هفتگی «شما بگویید»، از شما بپرسیم که به نظر شما، سونیک بهتر است یا ماریو؟

بیایید قبل از هر چیز به نحوه‌ی دسته بندی سونیک و ماریو نگاهی بیاندازیم و ببینیم که این دو شخصیت را باید چگونه در مقابل یکدیگر قرار دهیم.

 

۱- بازی‌ها

بازی‌هایی که ماریو و سونیک داشته‌اند، شامل عناوین زیر می‌شوند.

ماریو:

Super Mario Bros

Super Mario World

Super Mario Galaxy

Paper Mario

Mario Kart

Mario Party

سونیک:

Sonic

Sonic 2

Sonic 3

Sonic CD

Sonic Racing

Sonic Generations

 

۲- حرکات و قدرت‌ها

هر کدام از دو شخصیت ماریو و سونیک قدرت‌های خاص خودشان را دارند. برای مثال، سونیک می‌تواند بسیار سریع بدود و به حالت سوپر سونیک تبدیل شود.

از سوی دیگر، ماریو قدرت‌های مختلفی دارد؛ او می‌تواند قارچ مصرف کند تا قوی‌تر شود، گل بخورد و گلوله‌های آتشین شلیک کند و هم‌چنین با لباس‌های مختلفی که می‌پوشد، قدرت‌های متنوعی بگیرد.

۳- شخصیت

ماریو شخصیتی خوشحال و بانمک دارد و بیشتر اوقات، مسخره‌بازی در میاورد. لهجه‌ی بانمک ایتالیایی ماریو هم به او کاراکتری جالب داده است.

سونیک از سوی دیگر می‌خواهد دنیا را نجات دهد. او در بیشتر بازی‌ها کاملا جدی است و کم پیش می‌آید سونیک را جدی ببینیم.

 

۴- دوستان و دور و بری‌ها

همراهان ماریو، کسانی مثل برادرش لوییجی (Luigi)، پرنسس پیچ (Princess Peach)، یوشی (Yoshi) و هم‌چنین تود (Toad) هستند.

سونیک با کسانی مثل تیلز (Tales)، ناکلز (Knuckles) و ایمی (Amy) می‌پرد.

 

۵- ضدقهرمان

ضدقهرمان بزرگ بازی‌های ماریو، «بوزر» (Bowser) است. سونیک هم در مجموعه بازی‌های خود با «دکتر اگمن» (Dr. Eggman) مبارزه می‌کند.

 

در نهایت، اینکه کدامیک از این دو شخصیت و مجموعه بهتر هستند را به شما می‌سپاریم. به ما و دیگران در بخش نظرات از اینکه سونیک بهتر است یا ماریو بگویید. به نظر شما، کدام شخصیت بهتر است و چرا؟ آیا قدرت‌های ماریو را می‌پسندید، یا به نظرتان سونیک قابلیت‌های جذاب‌تری دارد؟ آیا دوستان سونیک بهتر هستند، یا دوستان ماریو؟
‌‌
telegram_ad2_1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۴۶ دیدگاه
 1. بردیا

  معلومه سونیک ماریو فقط قدرت داره ولی

  بازیای هردوشون باحاله

 2. شایان

  اگر بخواهم راستش را بگویم سونیک چون هم رفیق های بهتری داره و سرعتش از خودشه ولی ماریو یک مرحله قارچ گیر نیاره پر پره و اینم بگم ماریو با قارچ زورش زیاد می شود که سونیک همه ی مشت هاش رو جا خالی می دهد

 3. Artin

  ماریو هیچی نیست سونیک بهترینه

 4. ارشام

  نظر من سونیک چون سری ترین موجود آمریکا است

 5. Sonic The Hedgehog

  سونیک از همه بهتره

 6. Tmking

  معلومه انتخاب همه میگن سونیک ماریو فقط قارچ میخوره و قدرت هاش هم از قارچ میاره ولی سونیک قدرت هاش اینه فایر سونیک ، سوپر سونیک ، دارک سونیک گ هایپر سونیک گ سونیک ورهاگ ، سرعت سونیک و با سکه هاش

 7. reihane:)

  نمیشه گفت من با هر دوشون خاطره دارممم(“:

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما