شما بگویید: سونیک یا ماریو؟

امیرحسین میرزایی ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۰ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

یکی از بلند و بالاترین دعواهای صنعت بازی، دعوای بین طرفداران نینتندو و سگا است. این دعوا هم فقط بر سر دو بازی و دو شخصیت شکل گرفته: ماریو و سگا. گیمرهای دهه نودی سال‌ها سر اینکه سونیک بهتر است یا ماریو بر سر و کله‌ی یکدیگر زده‌اند. گیمرها سر این موضوع که سونیک بهتر است یا ماریو، دلایل بسیار زیادی آورده‌اند؛ دلایلی که هرکدام اساس خودشان را داشته‌اند.

تصمیم گرفته‌ایم تا در قالب این قسمت از مجموعه مطالب هفتگی «شما بگویید»، از شما بپرسیم که به نظر شما، سونیک بهتر است یا ماریو؟

بیایید قبل از هر چیز به نحوه‌ی دسته بندی سونیک و ماریو نگاهی بیاندازیم و ببینیم که این دو شخصیت را باید چگونه در مقابل یکدیگر قرار دهیم.

 

1- بازی‌ها

بازی‌هایی که ماریو و سونیک داشته‌اند، شامل عناوین زیر می‌شوند.

ماریو:

Super Mario Bros

Super Mario World

Super Mario Galaxy

Paper Mario

Mario Kart

Mario Party

سونیک:

Sonic

Sonic 2

Sonic 3

Sonic CD

Sonic Racing

Sonic Generations

 

2- حرکات و قدرت‌ها

هر کدام از دو شخصیت ماریو و سونیک قدرت‌های خاص خودشان را دارند. برای مثال، سونیک می‌تواند بسیار سریع بدود و به حالت سوپر سونیک تبدیل شود.

از سوی دیگر، ماریو قدرت‌های مختلفی دارد؛ او می‌تواند قارچ مصرف کند تا قوی‌تر شود، گل بخورد و گلوله‌های آتشین شلیک کند و هم‌چنین با لباس‌های مختلفی که می‌پوشد، قدرت‌های متنوعی بگیرد.

۳- شخصیت

ماریو شخصیتی خوشحال و بانمک دارد و بیشتر اوقات، مسخره‌بازی در میاورد. لهجه‌ی بانمک ایتالیایی ماریو هم به او کاراکتری جالب داده است.

سونیک از سوی دیگر می‌خواهد دنیا را نجات دهد. او در بیشتر بازی‌ها کاملا جدی است و کم پیش می‌آید سونیک را جدی ببینیم.

 

4- دوستان و دور و بری‌ها

همراهان ماریو، کسانی مثل برادرش لوییجی (Luigi)، پرنسس پیچ (Princess Peach)، یوشی (Yoshi) و هم‌چنین تود (Toad) هستند.

سونیک با کسانی مثل تیلز (Tales)، ناکلز (Knuckles) و ایمی (Amy) می‌پرد.

 

5- ضدقهرمان

ضدقهرمان بزرگ بازی‌های ماریو، «بوزر» (Bowser) است. سونیک هم در مجموعه بازی‌های خود با «دکتر اگمن» (Dr. Eggman) مبارزه می‌کند.

 

در نهایت، اینکه کدامیک از این دو شخصیت و مجموعه بهتر هستند را به شما می‌سپاریم. به ما و دیگران در بخش نظرات از اینکه سونیک بهتر است یا ماریو بگویید. به نظر شما، کدام شخصیت بهتر است و چرا؟ آیا قدرت‌های ماریو را می‌پسندید، یا به نظرتان سونیک قابلیت‌های جذاب‌تری دارد؟ آیا دوستان سونیک بهتر هستند، یا دوستان ماریو؟
‌‌
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۳ دیدگاه
 1. Avatar ماریو دوست

  من با ظرفتار ماریو موافق هستم .ماریو بهتره

 2. Avatar ماریو

  خوب معلوم ماریو بهتره.سونیک اشغاله

 3. Avatar طرفدار ماریو

  خوب معلوم ماریو بهتره. سونیک اشغاله

 4. Avatar sonic

  سونیک بخاطر موزیکال و کلی و دیگر عالیه

 5. Avatar طرفدار

  سونیک بهتره

 6. Avatar هازارد

  کال اف دیوتی
  Call of duyt

 7. Avatar یک طرفدار

  اگه دقت کنید سونیک از همه لحاظ بهتره

 8. Avatar صالح

  سلام از دیدگاه من هردو گذشته.برای مثال اگر بازی های سونیک و بازی های بتلفیلد را در نظر بگیریم بازی بتلفیلد از سرعت و گرافیک بالایی برخوردار می باشد. یا حتی بازی کالاف دیوتی مدرن وار فار ۲ تا ۴دیگه سونیک به کنار میره
  شما با مقایسه کوچک متوجه میشوید که کدوم بهتره

  1. Avatar صالح

   حالا شما قضاوت کنید کدوم یکی بهتره

 9. Avatar m313m

  سونیک خیلی جالب تره خیلی جالبه

 10. Avatar Danil.S.Kennedy

  هر دو یه زمانی خوب بودن اما الان ماریو بهتره…چرا ؟؟ جوابش مشخصه ! با اومدن ماریو ۶۴ و موفقیت های فراوانش سگا سعی کرد سونیک هم به صورت سه بعدی در بیاره اما هیچ وقت نتونست به موفقیت های ماریو برسه…نمرات سونیک کمتر و کمتر میشد و سگا با دریم کست ورشکست شد…بعد از کلی مدت سگا دوباره سونیک رو تو سونیک مانیا دو بعدی کرد که موفق شد…البته sonic generations از قلم افتاد…اونم خوب بود…ولی حالا دوباره توی سونیک فورسز حالت سه بعدی رو استفاده کرد نتیجه اش هم شد متای ۵۷ روی پلی استیشن ۴…ظاهرا همه فهمیدن که سونیک برای سه بعدی بودن ساخته نشده جز خود سگا…اما ماریو چی؟؟؟ هر سری داره بهتر و بهتر میشه و کمتر شده که بازی ضعیفی ازش ببینیم…بزارید یه متن کوتاه بگم تا متوجه برتری ماریو توی زمان حال نسبت به سونیک بشید…سونیک فورسز از ۴۶ نقد متاش شد ۵۷…اما ماریو ادیسه از ۱۱۳ نقد شد ۹۷ !!!

 • 1
 • 2