شکست بزرگ نینتندو؛ تولید Wii U متوقف شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

کنسول نینتندو Wii U با کلی سر و صدا یک سال قبل از ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ معرفی شد. کنسولی که می‌خواست موفقیت‌های Wii را تکرار کند؛ اما به شکل باور نکردنی از رقیب‌‌هایش عقب افتاد و هرگز با استقبال عموم مواجه نشد. کنسول Wii U کنترلرهای تبلت‌ مانند عجیبی داشت و از نظر سخت افزاری هم از سایر پلتفرم‌های بازی نسل هشتم ضعیف‌تر بود. این اتفاق باعث شد که حتی توسعه دهندگان هم برای آن بازی تولید نکنند. در واقع نینتندو کنسولی درست کرده بود که هیچ کس آن را دوست نداشت و حتی بازی درست و درمانی هم برای آن عرضه نشد. در طول ۴ سالی که این کنسول راهی بازار شده تنها ۱۳.۳۶ میلیون از آن به فروش رسید و در واقع این کنسول شکست بزرگی برای نینتندو به حساب می‌آید.

حالا شایعات به این موضوع اشاره می‌کنند که آخرین مدل‌های کنسول Wii U تا تاریخ ۱۴ آبان ماه راهی بازار می‌شوند و دیگر مدل جدیدتری از آن تولید نخواهد شد. توقف تولید Wii U باعث می‌شود که این شرکت بتواند مراحل ساخت کنسول جدید سویچ را شروع کند.  براساس اطلاعات منتشر شده نینتندو سویچ اواخر اسفند ماه یا اوایل فروردین ماه راهی بازار می‌شود.

منبع: gematsu

‌‌‌‌‌

telegram_ad2_1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Farsam

  فعلا که نیندنتو سویچ رونمایی شده او از کنسول ps4و ایکس باکس وان فروش خیلی بیشتری داشته که به همین جانب باعث شد پرفروش ترین کنسول سال ۲۰۱۹تبدیل شود افرادی که الان نیندنتو سویچ دارند اصلا نگران نباشند که اگه ps5یا Xbox Scarlett به بازار عرضه بشن شرکت نیندنتو سویچ رو ول می‌کنه او برای کنسول جدید خود نیندنتو سویچ اپدیت می‌دهد و تا دو نسل بعد نیندنتو سوییچ پشتیبانی می‌شود و بازی برایش ساخته میشود

 2. سعید

  فک کنم دلیل همون سیزده میلیون فروشی هم که داشته به خاطر بازی bayonetta 2 بوده.

 3. ساسان

  نینتندو به بلایی که اتاری دچار شد مبتلا نشه شانس اورده . اصلا راه درستی تو ساخت کنسول ها دنبال نمی کنه

 4. فرنیان

  اینقدر پلی استیشن و ایکس باکس رشد داشتند که نینتندو زیاد به چشم نمیاد. البته با اومدن واقعیت مجازی بازیها در اینده یه جهش بزرگ میزنند.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما