شیائومی اولین رقیب جدی آیفون ۱۰ را تولید می‌کند

مجید نوردوست ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰ 21 آوریل 2018

سنسور سه بعدی تشخیص صورت روی آیفون ۱۰ قرار گرفته بود و این موضوع باعث شده گوشی‌های اندرویدی هم به سمت استفاده از این سنسور بروند. شایعات می‌گویند که تکنولوژی تشخیص صورت سه‌بعدی برای اولین‌بار روی گوشی شیائومی Mi 7 قرار میگیرد که قرار است در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ راهی بازار شود. بعید نیست که این گوشی را در تابستان امسال مشاهده کنیم.

پرچم‌دار جدید شیائومی یک ویژگی جالب دارد.

براساس اطلاعات منتشر شده تکنولوژی حال حاضر شرکت شیائومی با کمی مشکل مواجه شده است. این مشکلات هم سخت افزاری و هم نرم‌افزاری است و به همین دلیل عرضه گوشی جدید شیائومی به تاخیر افتاده است. گفته شده شرکت کوالکام هم در حال کار روی چنین تکنولوژی است که تنها روی تراشه اسنپ‌دراگون ۸۴۵ کار می‌کند. به همین دلیل بعید نیست که گوشی Mi 7 با تراشه اسنپ‌دراگون ۸۴۵ راهی بازار شود. از آنجایی که شرکت‌هایی مثل هواوی و سامسونگ از تراشه‌های اگزینوس و Kirin استفاده مي‌کنند، تکنولوژی تشخیص چهره سه بعدی کوالکام روی گوشی‌های این شرکت‌ها قرار نمی‌گیرد و به همین دلیل شیائومی اولین شرکت خواهد بود که از این تکنولوژی استفاده می‌کند.

هنوز تاریخ عرضه دقیق این تلفن همراه هوشمند مشخص نشده است.

منبع: digitimes

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. سعید سعید

    من نوا ۳ گرفتم این تکنولوژی رو داره . چطور شما میگین فقط رو شیائومی قراره بیاد

    1. shahabmp shahabmp

      اون نرم افزاری عزیز من، این سخت افزاری، اون تشخیص چهره است این تشخیص سه بعدی چهره، اون ناکارامده این کارامد، محض اطلاعتون میگماون تکنولوژی تشخیص چهره روی گوشیتون اصلا ایمن نیست