شیائومی هم مانند ال‌جی می‌خواهد از دوربین سلفی سه‌گانه استفاده کند

۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۳ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شیائومی

بهره‌گیری از دوربین‌های بیشتر در پنل پشتی، روزبه‌روز پرطرفدار می‌شود اما در زمینه‌ی دوربین‌های سلفی، چنین رویکردی همچنان نادر است. حالا ظاهرا شیائومی می‌خواهد برای این موضوع از رویکرد تازه‌ای بهره ببرد.

طبق جدیدترین پتنت ثبت شده از جانب این شرکت، به‌نظر می‌رسد به‌زودی باید انتظار عرضه‌ی گوشی‌های شیائومی مجهز به دوربین سلفی سه‌گانه را داشته باشیم. مانند می میکس ۳، این دوربین‌ها در یک بخش کشویی تعبیه خواهند شد. البته احتمال تعبیه این دوربین‌ها در ماژول‌های پاپ‌آپ یا بریدگی نمایشگر عریض هم وجود دارد.

از لحاظ عملکردی، احتمالا مانند پیکسل ۳، دوربین الترا واید در کنار دوربین معمولی قرار می‌گیرد. در کنار آن‌ها هم شاید یک سنسور سیاه‌وسفید قرار می‌گیرد که بتواند جزئیات بیشتری ثبت کند یا شاید هم یک سنسور ToF تعبیه شود که می‌تواند عملکرد حالت بوکه را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

شیائومی

با توجه به اینکه گوشی‌های شیائومی در هر نسل جدید از دوربین‌های بهتری بهره می‌برند، ارائه‌ی دوربین سلفی سه‌گانه اصلا غیرممکن نیست. در حقیقت، شاید این شرکت چنین مشخصه‌ای را برای می میکس ۴ که قرار است در سال جاری معرفی شود، ارائه کند. از طرفی دیگر، شاید برای شیائومی می ۱۰ شاهد بهره‌گیری از این ویژگی باشیم.

نکته‌ی قابل توجه، تلاش ال‌جی در همین رابطه است زیرا این شرکت هم پتنتی برای تعبیه دوربین سلفی سه‌گانه در بریدگی نمایشگر ثبت کرده است. همانند شیائومی، در رابطه با ال‌جی هم خبر موثقی برای امکان عرضه چنین گوشی‌هایی منتشر نشده ولی در هر صورت اگر این دو شرکت این پتنت‌ها را عملی کنند، در این زمینه به رقیب یکدیگر بدل می‌شوند.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما