گروه ایگلز به دوران سلطنت مایکل جکسون در بازار موسیقی خاتمه دادند

۳ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۱ ۲۰ آبان ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گروه ایگلز

آلبوم قطعات هیت گروه موسیقی «ایگلز» (Eagles)، چهل و دو سال بعد از زمان انتشار اولیه‌اش توانست به عنوان پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی جایگزین آلبوم «تریلر» (Thriller) مایکل جکسون شود. خبر این رکوردشکنی توسط RIAA (اتحادیه صنعت ضبط و پخش موسیقی آمریکا) اعلام شد. آنها به آسوشیتد پرس اعلام کردند که این آلبوم تا امروز ۳۸ میلیون بار فروخته یا به صورت آنلاین پخش شده است.

آلبوم «تریلر» مایکل جکسون سال گذشته به ۳۳ میلیون بار پخش آنلاین و فروش رسیده بود و حالا با رکوردشکنی گروه ایگلز به رتبه دوم سقوط کرده است.

آلبوم «قطعات هیت ۱۹۷۱-۱۹۷۵» در سال ۱۹۷۶ به بازار آمد. این آلبوم گردآوری قطعات موفق گروه ایگلز در بازه زمانی چهار ساله است. آهنگ‌هایی مثل Witchy Woman و Best of My Love در این آلبوم قرار گرفته‌اند. آلبوم «تریلر» مایکل جکسون سال گذشته به عدد ۳۳ میلیون بار پخش آنلاین و فروش رسیده بود و حالا با رکوردشکنی گروه ایگلز به رتبه دوم سقوط کرده است.

البته در این آلبوم محبوب‌ترین قطعه گروه ایگلز یعنی «هتل کالیفرنیا» (Hotel California) حضور ندارد. اما خود آلبوم «هتل کالیفرنیا» باعث شده که ایگلز رده سوم جدول پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی را هم به خودش اختصاص بدهد.

به هر حال آماری که از فروش آلبوم‌های ایگلز به دست آمد باعث ناامیدی زیاد طرفداران مایکل جکسون شد. دان هنلی، خواننده گروه ایگلز درباره رکوردی که این گروه به دست آورده‌اند گفت: «ما قدردان خانواده‌ها، مدیر برنامه‌ها، عوامل گروه و دست‌اندرکاران رادیو هستیم و بیش از همه قدردان طرفداران وفاداری که در فراز و فرودهایمان در این ۴۶ سال ما را رها نکردند. مسیر طولانی بود.»

شمارش تعداد پخش آنلاین آلبوم‌ها توسط RIAA از سال ۲۰۱۳ شروع شد و سرویس‌هایی چون یوتیوب، اسپاتیفای و دیگر سرویس‌های دیجیتال موسیقی را رصد کردند. RIAA برای محاسبه فروش آلبوم‌ها در جهان آنلاین روش جدیدی را ابداع کرده. در این روش هر ۱۵۰۰ بار پخش آلبوم یا هر ده بار دانلود آهنگ برابر با فروش یک آلبوم است.

سال ۱۹۹۸ گروه ایگلز به سالن مشاهیر راک اند رول معرفی شد.

دیدگاه شما

۲ comment
  1. Avatar علی

    ” وگرنه چطور ممکن است سولوی گیتار درخشان ابتدای قطعه را نادیده گرفت؟سولویی که توسط بهترین گیتاریست‌های جهان در معتبرترین مجلات همیشه جزو ده سولوی برتر گیتار قرار گرفته است. ”

    فکر کنم منظور سولوی پایانی آهنگه، چون تک نوازی اول آهنگ بیشتر یه ملودیه تا فضای آهنگو مشخص کنه. البته این مربوط به نسخه اوریجینال البومه. در کنسرت بازگشت ایگلز Hell Freezes Over که آهنگ به شکل آکوستیک اجرا میشه، قبل از ملودی و ریتم اصلی آهنگ، تک نوازی زیبایی توسط فلدر اجرا میشه، شاید منظور مقاله این اجرای خاصه. بیشتر افراد به ویژه تو ایران، این ورژن آهنگو شنیدن و نسخه اوریجینال آلبوم که با گیتار الکتریک زده میشه رو نشنیدن. سولوی پایانی آهنگ که کار مشترک فلدر و والش هستش، قطعا یکی از بهترین سولوهای گیتار تاریخ موسیقی راکه.

  2. Avatar مون واکر

    چرا دروغ میگید اون فقط توی امریکا هست نه در کل جهان بلکه تو کل جهان مایکل از گروه ایگلز دوبرابره