ظرفیت باتری خودروهای تسلا احتمالا بیشتر می‌شود

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۰ ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مهم‌ترین بخش یک خودروی الکتریکی، باتری‌اش است؛ هر چه باشد، باتری یک خودروی الکتریکی است که باعث می‌شود خودرو مسافت‌های طولانی‌تر را طی کند و نیاز به شارژ نداشته باشد. در حال حاضر، خودروهای الکتریکی تسلا می‌توانند ۲۵۰ مایل (۴۵۰ کیلومتر) را با یک بار شارژ طی کنند، اما این طور که به نظر می‌رسد، قرار است این رقم به زودی بیشتر شود.

با باتری‌های جدید، این خودروها می‌توانند ۶۱۰ کیلومتر را با یک بار شارژ کردن طی کنند.

ظاهرا تسلا می‌خواهد خودروهای Model S و Model X را با باتری‌هایی که ظرفیت بیشتر دارند، عرضه کند؛ طوری که با باتری‌های جدید، این خودروها می‌توانند ۳۸۰ مایل (۶۱۰ کیلومتر) را با یک بار شارژ کردن طی کنند. این باتری‌های بزرگ و ایستگاه‌های شارژ تسلا، می‌توانند برای کسانی که نگرانی تمام شدن باتری خودروی تسلای خود هستند، خبر خوبی باشند.

مسوولان اروپا، مدل‌های جدید Model S و Model X را برای عرضه تایید کرده‌اند. این دو مدل به ترتیب ۱۰۰D و P100D نام گرفته‌اند. قبلا هم اسم مدل P100D را در نرم‌افزار خودروهای تسلا دیده بودیم.

شرکت تسلا هنوز هم رسما از باتری‌های جدیدش صحبت نکرده است، اما می‌توانیم با اطمینان بگوییم که این شرکت به زودی، از آپشت باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی برای خودروهای Model S و Model X رونمایی خواهد کرد.

منبع: Ubergizmo

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar فرخ کاردان

    کاش به این موضوع هم اشاره میشد که این ارقام در چه حالتی برآورد شده؟ آیا در دورها و سرعت های بالا و با استفاده از سیستم تهویه بوده و اینکه آیا درجه دما روی این موضوع تاثیر میذاره یا نه؟ اما به هر حال هم ارقام حال حاضر و هم ارقام خودروهای آینده خیلی قابل قبوله، به طور مثال با با مقایسه با خودروهای معمول و مورد استفاده از ایران که با یک باک بنزین مسافت بین ۴۵۰ تا ۵۲۰ کیلومتر طی میکنن خیلی خوبه.