عرضه‌ی هدست واقعیت مجازی HTC در سال ۲۰۱۶

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

گذشته از هدست واقعیت مجازی «گوگل کاردبورد» (Google Cardboard) و سامسونگ Gear VR، در حال حاضر هدست‌های واقعیت مجازی دیگری در بازار وجود ندارد که بتوان آنها را تهیه کرد. انتظار می‌رود هدست «آکیولس ریفت» (Oculus Rift) در سال ۲۰۱۶ میلادی عرضه شود؛ و این طور که پیداست هدست HTC Vive هم در سال آینده‌ی میلادی عرضه خواهد شد.

شرکت HTC اخیرا اعلام کرده است که هدست واقعیت مجازی‌اش با نام تجاری HTC Vive در سال آینده‌ی میلادی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

براساس گفته‌‌ی مسوولان HTC، هدست واقعیت مجازی Vive امسال به بازار ارایه نخواهد شد و کسانی که تمایل به تهیه‌ی آن دارند باید تا سال ۲۰۱۶ صبر کنند. البته شرکت HTC قصد دارد تعداد محدودی از هدست‌های واقعیت مجازی‌اش را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد.

مسوولان این شرکت عنوان کردند: “HTC اولین دستگاه‌های قابل خرید Vive را به تعداد محدود برای توسعه‌دهندگان ارایه خواهد.” این شرکت اشاره می‌کند که تعداد انبوهی از هدست‌های واقعیت مجازی در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ در اختیار عموم قرار خواهند گرفت.

البته تصمیم HTC مبنی بر عرضه‌ی عمومی محصول‌اش در سال ۲۰۱۶ می‌تواند با دشواری‌هایی همراه باشد. زیرا هدست واقعیت مجازی آکیولس ریفت هم برای سال ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی شده؛ و از سوی دیگر هدست «پراجکت مورفیوس» (Project Morpheus) سونی هم در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد. با این اوصاف، شرکت HTC باید با دو شرکت دیگر برای جلب نظر مشتریان و سهم بازار رقابت کند.

منبع: Tech Radarبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما