عرضه خودروی کوییک به بازار آغاز شد

خشایار شاهسون ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۰ 22 جولای 2018
کوییک

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اخذ مجوزهای لازم عرضه خودروی کوییک آغاز می‌شود.

به گزارش ایران جیب، محسن جهرودی در مراسم آغاز عرضه خودروی کوییک اظهار کرد: امروز ۱۰۰ دستگاه از این خودرو تحویل مشتریان می‌شود و در آینده نیز به موازات تولید، عرضه این خودرو ادامه خواهد داشت.

به گفته جهرودی، ۱۰۰ دستگاه از خودروی کوییک به مشتریان تحویل داده می‌شود.

او درباره قیمت عرضه خودروی کوییک اظهار کرد: این خودرو تازه وارد سبد محصولات شده بنابراین هنوز نمی‌توان قیمت نهایی و دقیق آن را اعلام کرد. با این حال کسانی که این خودرو را پیش خرید کرده‌اند، با همان قیمت‌های قبلی خودرو به آن‌ها تحویل داده خواهد شد.

او ادامه داد: تاکنون ۴۰۰۰ دستگاه خودروی کوییک پیش فروش شده و تا پایان سال جاری پیش‌فروش جدیدی نخواهیم داشت تا تعهدات قبلی تحویل داده شود. با این حال سال آینده این خودرو مجددا پیش فروش خواهد شد.

او هم‌چنین بیان کنید: تغییر نرخ ارز بر تمام خودروسازان تاثیرگذاشته و هزینه‌های آن‌ها را افزایش داده که امیدواریم با تدابیر اتخاذ شده، هیجانات ارزی فروکش کند تا تغییرات هزینه‌ای را محاسبه کنیم.

جهرودی در پاسخ به اینکه آیا دو خودروی ساینا و کوییک، استانداردهای ۸۵ گانه جدید را پاس خواهند کرد، اظهار کرد: چهار مورد از استانداردهای ۸۵ گانه مربوط به خودروهای سنگین است، بنابراین خودروهای سبک باید ۸۱ استاندارد را پاس کنند که دو خودروی ساینا و کوییک تمام استانداردها را پاس می‌کنند.

او درباره زمان از رده خارج کردن پراید گفت: پراید باید از سبد محصولات حذف شود و این موضوع در برنامه ما قرار دارد. در این زمینه امیدواریم با خودروی جدیدی که از یک برند مشهور جهانی به تولید خواهیم رساند، پراید نیز از رده خارج شود.

نظر شما درمورد خودروی کوییک و حذف پراید از سبد محصولات سایپا چیست؟

دیدگاه شما

۳ comment
 1. امیر امیر

  سلام به نظرم کوییک از 206تیپ 2از نظر فنی بهتره و این که با توجه به دست انداز های ایران و ارتفاع کوییک ماشین قابل قبولی باشه ولی قیمتش جالب نیست.

 2. ///mahdispd ///mahdispd

  بهش بگو تقریبا موتور همه این ساینا و تیبا و کوییک همشون مال پرایده اگه اون حذف شه فقط اسمی حذف شده دیگه. قسمت اصلی که موتوره رو همه ی اینا داره استفاده میشه

  1. احسان حسنخانی احسان حسنخانی

   بحث حذف پراید به خاطر موتور و قدرت و اینجور بحث ها نیس وگرنه ایران کشور خودروهای ضعیفه و البته تو کل دنیا هم خودروهایی تولید میشن که پراید موتور قویتری نسبت به اونا داره .
   پراید به خاطر ایمنی و ضعف بدنه و یه سری نکات ایمنی مثل فضای داخلی کم که امداد رسانی رو سخت میکنه یا وزن کم و سایز کوچیک چرخ ها که چسبندگی کافی ندارن و … باید حذف بشه
   و تنها دلیل حذف نشدنش هم همین بازه ی قیمتیش هست
   تیبا ساینا و کوییک از موتور 1500 استفاده میکنن که قدرت و بازده بیشتری نسبت به موتور 1300 پراید تولید میکنن و البته مصرف سوخت بیشتری هم دارن برعکس گفته ی مسئولین سایپا البته .