عینک هوشمند اپل احتمالا در سال ۲۰۲۰ روانه‌ی بازار می‌شود

۱۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۹:۵۰ ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
عینک هوشمند اپل

مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، به تازگی اعلام کرده که عینک هوشمند اپل احتمالا تا اواسط سال آینده روانه‌ی بازار می‌شود. به گفته‌ی او، این عینک به‌عنوان یک وسیله جانبی برای آیفون عرضه می‌شود و از طریق ارتباط بی‌سیم با این گوشی، کارهای مربوط به پردازش بر دوش آیفون قرار می‌گیرد.

طراحی عینک هوشمند به‌عنوان یک وسیله جانبی برای آیفون منجر به سبکی و جمع و جور شدن این عینک می‌شود. «کو» بر این باور است که در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ تولید انبوه این محصول آغاز می‌شود و البته خاطرنشان کرده که این فرایند می‌تواند به سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ موکول شود.

عینک هوشمند اپل

در نوامبر ۲۰۱۷، بلومبرگ گزارشی منتشر کرد که در آن آمده بود عینک هوشمند در سال ۲۰۲۰ روانه‌ی بازار می‌شود. در این گزارش، به سیستم‌عامل این گجت هم اشاره شده که مبتنی بر iOS است و ظاهرا اپل از این سیستم‌عامل تحت‌عنوان rOS یاد می‌کند. طی ۱۰ سال گذشته، با توجه به پتنت‌های ثبت شده می‌توانیم بگوییم که اپل سخت مشغول بررسی پتانسیل‌ها و قابلیت‌های فناوری واقعیت افزوده و مجازی بوده است. حتی گفته می‌شود یک بخش مخفی در شرکت اپل وجود دارد که در آن صدها نفر مشغول بررسی قابلیت‌های این تکنولوژی برای محصولات آینده این شرکت هستند.

مدیرعامل اپل، تیم کوک، بارها در مورد چشم‌انداز واقعیت افزوده و پتانسیل‌های آن صحبت کرده است و با توجه به این گزارش، ظاهرا به‌زودی عینک هوشمند اپل هم به حقیقت بدل می‌شود.

منبع: MacRumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما