فاکس‌کان به قیمت ۳.۸ میلیارد دلار شارپ را خرید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

حدود چند سال پیش بود که شنیدیم اپل به شرکت شارپ، پیشنهادی یک میلیارد دلاری داده بود تا کارخانه‌های ساخت صفحه‌ی نمایش‌اش را پیشرفت دهد و صفحه‌های آیفون را بسازد. با این حال، شارپ به مشکلات مالی سنگینی برخورد کرد و صفحه‌های نمایش خوب‌اش هیچ وقت در آیفون‌ها و آیپدها استفاده نشدند. به تازگی، فاکس‌کان، که از کارخانه‌های سازنده‌ی آیفون است، موفق شده برای خرید شارپ به توافق برسد.

انتظار می‌رود تا با کمک فاکس‌کان و بودجه‌ی اپل، شارپ بتواند در ساخت صفحه‌های نمایش آیفون‌های آینده، نقش بزرگی داشته باشد.

شرکت فاکس‌کان شارپ را به قیمت ۳.۸ میلیارد دلار خریداری کرده است. در حال حاضر، فاکس‌کان با در دست داشتن ۶۶ درصد از سهام‌های فاکس‌کان، کنترل این شرکت را به دست گرفته است. شرکت شارپ، یکی از بهترین سازنده‌های صفحه‌ی نمایش در دنیا است و گوشی‌های بدون لبه‌ی این شرکت، در ژاپن محبوبیت زیادی دارند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، تخصص شارپ در ساخت صفحه‌های نمایش، به فاکس‌کان کمک خواهد کرد تا آیفون‌های اپل را که از صفحه‌های OLED استفاده خواهند کرد، بسازد. البته شرکت شارپ در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار ندارد و نمی‌تواند صفحه‌های نمایشی با کیفیت و قیمت مناسب تولید کند، به همین دلیل تا به راه افتادن دوباره‌ی شارپ، اپل احتمالا به سامسونگ برای ساخت صفحه‌های نمایش آیفون روی خواهد آورد.

با این حال، انتظار می‌رود تا با کمک فاکس‌کان و بودجه‌ی اپل، شارپ بتواند در ساخت صفحه‌های نمایش آیفون‌های آینده، نقش بزرگی داشته باشد. شرکت شارپ هم‌چنین حق ساخت تکنولوژی IGZO را در اختیار دارد که به کمک آن، صفحه‌های نمایش گوشی‌های شارپ طوری ساخته می‌شوند که مصرف انرژی بسیار پایینی دارند و در مصرف باتری، صرفه‌جویی بسیاری می‌کنند.

منبع: Wall Street Journal

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. سعید حریری

    پاراگراف دوم “در حال حاضر، فاکس‌کان با در دست داشتن ۶۶ درصد از سهام‌های فاکس‌کان، کنترل این شرکت را به دست گرفته است. ” فاکس کان دوم باید شارپ باشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما