فروشگاه اپل پول‌سازتر از فروشگاه گوگل

۲۹ تیر ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

وب‌سایت AppAnnie که مرتب تحلیل‌هایی از بازار برنامه‌ها را منتشر می‌کند، جدیدترین آمار سه ماهه‌ی دوم سال را از اپ استورهای گوگل و اپل منتشر کرده است.

براساس جدیدترین آماری که وب‌سایت App Annie در سه ماهه‌ی دوم سال از بازار برنامه‌های گوشی‌ها منتشر کرده میزان درآمد اپل از فروشگاه آن‌لاین برنامه‌ها (App Store) بیشتر از گوگل است.

برای سه ماهی که به پایان ماه ژوئن میلادی ختم می‌شد، کاربران اندروید در مقایسه با کاربران iOS به میزان ۸۵ درصد برنامه‌های بیشتری از پلی استور گوگل دانلود کردند. اما تا جایی که به میزان درآمد مربوط می‌شود، اپ استور اپل موفق‌تر از حریف‌اش اندورید بود. در این سه ماهه‌ی دوم سال، اپ استور به میزان ۷۰ درصد درآمد بیشتری از پلی استور گوگل داشت. وب‌سایت App Annie فراوانی تعداد گوشی‌های ارزان اندرویدی و موفقیت‌های این پلت‌فرم در بازارهای نوظهور را به عنوان دلیل عمده برای تفاوت میان تعداد دانلود‌های اندروید و میزان درآمد کسب شده از آنها ذکر می‌کند. اگر کاربران اندروید می‌خواهند بدانند که چرا توسعه‌دهندگان قبل از اندورید برای iOS برنامه‌ می‌سازند، همین موضوع یکی از دلیل‌های ترجیح iOS از سوی توسعه‌دهندگان است.

stats-th

جای هیچ تعجبی نیست که چین و ایالات متحده دو کشوری هستند که بیشترین میزان دانلود از اپ استور را دارند. کشورهای ژاپن، بریتانیا و روسیه هم در ردیف‌های بعدی قرار دارند. همین داده‌ها برای دانلودهای پلی استور گوگل، آمریکا را به عنوان اولین کشور نشان می‌دهد که به دنبال آن برزیل، هند، روسیه و مکزیک قرار دارند. ایالات متحده بیشترین میزان درآمد را برای اپ استور تولید کرده است که کاملا قابل پیش‌بینی است. ژاپن و چین هم دوم و سوم هستند و به دنبال آنها بریتانیا و استرالیا به ترتیب چهارمین و پنجمین کشورهایی هستند که بیشترین میزان درآمد را برای اپل تولید کردند. کشورهایی هم که بیشترین درآمد را برای پلی استور گوگل پلی حاصل کردند ژاپن و آمریکا بودند که به دنبال آنها هم کشورهای کره‌ی جنوبی، تایوان و آلمان در ردیف‌های بعدی قرار می‌گیرد.

ناگفته نماند که هم در اپ استور و هم در پلی استور گوگل بیشترین میزان درآمد از رسته‌ی بازی‌ها حاصل شده بود.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه